Obec Mladý Smolivec

Turnaj Prší v Dožicích

Sobotní odpoledne 4.5.2013 patřilo v Dožicích vyznavačům karetní hry Prší.

V Dožické hospůdce u Simči byl ve 13 hodin zahájen turnaj, na který se sjelo z blízkého i vzdáleného okolí 60 hráčů. Samozřejmě nechyběli domácí "karbaníci". Kromě dobré zábavy přilákala účastníky i cena za první místo - plochá televize LG se 102 cm obrazovkou.
Všechny přítomné přivítal p. Jandík, hlavní pořadatel akce. Po vysvětlení pravidel hry a hodnocení přišlo na řadu losování o stoly. Nerozhodoval věk ani pohlaví, pravidla byla pro všechny stejná. 4tyři kola po 30 hrách, v polovině soutěže občerstvení ve formě řízku s bramborovým salátem, za které hráči nešetřili chválou na adresu šenkýřů.
Po 18 hodině bylo dohráno a pořadatelé počítali výsledky. Nic nekomplikovali a při shodě bodů se snímalo z balíčku karet. Vyšší vyhrává, tak je to vždy zvykem. Ceny byly připraveny pro všech 60 soutěžících, každý si mohl podle pořadí vybrat to, co se mu líbilo nejvíce. Následovalo vyvrcholení odpoledne - předání první ceny. Tu vyhrál místní hráč, p. Štěpánek, který se kromě Prší pravidelně účastní i mariášových turnajů. "Děkuji moc, to je prvně v životě, co jsem něco takového vyhrál," poděkoval při předávání vítěz. Potlesk a gratulace se přenesly až do výčepu, kde se příjemné odpoledne přehouplo do noci a poslední hosté opouštěli hostinec až v pozdních večerních hodinách do svých domovů.

V níže uvedené tabulce jsou výsledky do 10. místa:

  Jméno Počet bodů
1. Štěpánek Milan, Dožice 206
2. Panlacký Václav, Mileč 199
3. Tafat Miroslav, Želvice 198
4. Šilpoch Jan, Louňavá 198
5. Blovský Luděk, Dožice 198
6. Pašková Jaroslava, Chocenický Újezd 198
7. Bílý Pavel, Chocenice 197
8. Bém Jiří, Chocenický Újezd 197
9. Matoušek Jaroslav, Smederov 196
10. Skala Miloslav, Nepomuk 194

 

Autor článku: Blovský L.
Autor fotografií: Blovský L.