Obec Mladý Smolivec

Turnaj v Člověče, nezlob se 27.12.2019

V pátek 27. prosince se již tradičně konal 12. ročník turnaje v zábavné společenské hře Člověče, nezlob se

Turnaj se konal v Budislavicích v hostinci U Křížů a i letos se účastníci, kteří si chtěli zahrát v turnaji, mohli začít zapisovat po zaplacení symbolického vstupného v podobě 30 Kč. Zápis začal krátce po 4. hodině odpolední, kdy se mnozí účastníci společně s pořadateli vrátili z pochodu z obce do obce.
V pět hodin se uzavřel seznam a mohlo se začít losovat pořadí, kteří čtyři hráči budou sedět u jakého stolu. Letos se do turnaje přihlásilo 52 hráčů, stejně jako loni a hrálo se tedy u 13 stolů. Po usazení všech hráčů se ještě v rychlosti připomněla veškerá pravidla. Pravidla byla stejná jako v předchozích ročnících a každý stůl si je po domluvě mohl mezi sebou ještě upravit. Hodnocení hráčů bylo také stejné jako každý rok, vítěz dostal 4 body, druhý 3 body, třetí 2 body a poslední 1 bod.
Opět si přišly zahrát všechny věkové kategorie. Některé tváře a protihráče potkáváme na každém ročníku, chodí pravidelně již od založení turnaje. Ceny byly i letos velmi pestré. Byly mezi nimi kalendáře, salámy, piva, kávy, prostředky na mytí nádobí, bonboniéry, trička, hrnečky a pro výherce byly připraveny medaile a lahve sektu společně s onou hrou „Člověče, nezlob se“. Jelikož se vždy hrají 4 kola a jelikož je to hlavně hra o štěstí, trvá každému stolu jinak dlouho, než své kolo dohraje, z toho důvodu se výsledky po sečtení a určení pořadí vyhlásily až chvíli před 21 hodinou. Vítězkou 1. místa byla Jana Spourová a dostala k tomu všemu i vítězný putovní pohár. Jak si vedli vaši známí a ostatní účastníci turnaje, si můžete prohlédnout v tabulce pod článkem.
Nezbývá nic jiného, než poděkovat pořadatelům za skvělou organizaci, všem zúčastněným za soutěživou atmosféru, ale férovou hru. A pokud máte rádi tuto zábavnou hru a máte v sobě trochu soutěživého ducha, určitě si nenechte ujít příští ročník konaný opět 27.12.2020.
Bez sponzorů by se to bohužel neobešlo, a proto patří poděkování i jim za přispění ať věcnými či peněžitými dary. Letos přispěly: Obec Mladý Smolivec, hostinec U Křížů, paní Jana Zoulová, paní Štěpánka Lexová, pan Bohumil Šolle, pan Petr Budka a paní Marie Šollová. Také bylo potřeba poděkovat za azyl a to konkrétně hostinci U Křížů, který zpříjemňuje turnaj svým pohostinstvím a teplým zázemím.
Výsledková tabulka 12. ročníku

Autor článku: Aneta Tichá
Autor fotografií: Eva Kubová