Obec Mladý Smolivec

Turnaj v mariáši 2013

Tradiční turnaj v mariáši v Budislavicích.

Klub přátel žaludského esa (KPŽE) Budislavice a Český svaz mariáše pořádal IX. tunaj III. ročníku ligy pivovaru Rohozec v licitovaném míchaném mariáši, který se konal v sobotu 5. 10. 2013 v Budislavicích v Hostinci u Křížů.

Turnaje se zúčastnilo 68 hráčů včetně dvou žen z celých Čech. Vítězem turnaje se stal pan Vojtěch Antonín z Mladé Boleslavi, 2. místo Davídek Josef z Prahy a 3. místo Slabý Aleš z Horního Jelení, 4. místo Hanzlík Václav z Tchořovic a 5. místo Mašek Robert ze Sokolova.

V družstvech zvítězili 1. Sokolovské strojírny, 2. Falešní sobi "B" Praha, 3. Vajgar Jindřichův Hradec. Ženy se umístily 26. Strobachová Ingrid Kladno a 35. Křížová Marie Budislavice. Družstvo KPŽE Budislavice se umístilo na 7. místě ze 14 zúčastněných družstev. V jednotlivcích se nám jako vždy na domácí půdě moc nedařilo - 18. Bouše Miroslav, 31. Šampalík Václav, 35. Křížová Marie, 47. Šiška Libor, 63. Kříž Lubomír.

Díky sponzorů se mariášový turnaj všem zúčastněným velice líbil a byl hodnocen jako jeden z nejlepších z celoroční soutěže ligy licitovaného mariáše. Touto cestou bychom chtěli poděkovat všem sponzorům: hlavním sponzorem - pivovar Rohozec a ostatní - Agrochov Kasejovice - Smolivec a. s., myslivecké sdružení Stráž Mladý Smolivec, myslivecké sdružení Smrčina Životice, Rabbit Trhový Štěpánov, Agrospol Chocenice, maso Brejcha Blovice, jatky Horažďovice, mlýn a kroupárna Mrskoš s. r. o. Horažďovice, zemědělství Předmíř, hostinec u Křížů, pan Ocelka z Polánky a pan Krátký z Mladého Smolivce.

Autor článku: Luboš Kříž
Autor fotografií: Luboš Kříž