Obec Mladý Smolivec

Valná hromada SDH Dožice 8. 1. 2022

V sobotu 8. ledna 2022 se od 18 hodin konala valná hromada SDH Dožice. Po roční odmlce způsobené koronavirem se tak dožičtí znovu sešli, kde jinde nežli v místní hospůdce.

Schůze byla oficiálně zahájena v 18:30, členové výboru přítomné nejprve přivítali a seznámili je s programem celého večera. Po vzpomínce na již zesnulé členy sboru zrekapituloval starosta sboru Aleš Hřídel činnost sboru za rok 2021 a také 2020. Zprávu za rok 2020 a 2021 vyslechli přítomní i z úst hospodáře sboru a v neposlední řadě se dozvěděli, co vše mají letos místní hasiči v plánu. V závěru schůze byl prostor pro diskuzi, který využilo několik přítomných nevyjímaje starostku obce Evu Kubovou.

Po věcné diskuzi přišlo na řadu občerstvení, podávalo se vepřo, knedlo, zelo, které přichystali hasiči společně s obsluhou v místní hospůdce. K dobrému jídlu se čepovalo dobré pivo a po umytí posledního talíře se mohla letošní schůze pokládat za zdařilou.

Nezbývá mi než poděkovat všem za účast, za čas, který hasičině a oživení naší vesničky věnují a popřát, aby jim toto nasazení co nejdéle vydrželo.

Autor článku: Alena Spourová
Autor fotografií: Pavla Kovaříková