Obec Mladý Smolivec

Vánoční muzicírování v Budislavicích 2019

Již po třinácté se v budislavickém kostele sv. Jiljí setkali lidé dobré vůle.

V neděli 29. prosince se od 18 hodin konala tradiční událost Vánoční muzicírování. Tentokrát si všichni lidé poslechli koledy v podání smíšeného pěveckého a chrámového sboru Velkoboru, který v Budislavicích zpříjemnil vánoční čas návštěvníkům již po třetí.
Kolem půl šesté večer se před kostelem začaly scházet první hloučky lidí, kteří přišli nasát nádhernou vánoční atmosféru spojenou s milým setkáním se svými sousedy, přáteli a známými. V 18 hodin byl vánočně vyzdobený kostel zcela zaplněn návštěvníky a tak nic nebránilo tomu, aby pan Kulíšek, hlavní pořadatel, přivítal všechny příchozí a připomněl všem důvod setkání a především pravý smysl Vánoc. Dále uvítal pěvecký sbor Velkobor v čele se sbormistryní Radkou Kočí a nového duchovního správce pátera Špiříka z Nepomuka, kterému předal slovo. Ten všechny přítomné přivítal a přečetl úryvek z Bible o narození Krista. Poté již slovo převzal pěvecký sbor Velkobor, návštěvníci vyslechli na dvacet koled a vánočních písní, které byly rozděleny do dvou částí. V první polovině zazněly například píseň Bim bam, anglická koleda Dobrý král Václav, nebo vánoční koleda Jméno zná i král. Překvapením, které připravil také pan Kulíšek, bylo v tomto roce zavedení nové tradice, a sice vystoupení místních dětí. Letos vystoupili Filip a Adélka Konvářovi, kteří zahráli na harmoniku a na příčnou flétnu a odměnou jim byl zasloužený potlesk. Dále navázal opět Velkobor s druhou desítkou písní, ve které zazněla Neckářova Půlnoční v podání jediného muže souboru a také Modlitba známá z pohádky Anděl Páně 2. Velkobor měl stejně jako sourozenci Konvářovi velký úspěch, dokonce si návštěvníci budislavického kostela vyžádali u sboru přídavek, který stejně jako všechny ostatní písně zahřál u srdce.
Po zaznění posledních tónů se ujal slova pan Kulíšek, který poděkoval a popřál jen to nejlepší do nového roku všem příchozím i účinkujícím. K přání se v úplném závěru přidal i místostarosta obce Honza Spour, který ještě předal dárečky účinkujícím a pozval přítomné na občerstvení, které před kostelem připravili místní hasiči.

Autor článku: Alena Kovaříková
Autor fotografií: Eva Kubová