Obec Mladý Smolivec

Velikonoční ping-pong v Dožicích 2019

Již 10. ročník Velikonočního turnaje ve stolním tenise se konal v neděli 21. dubna na sále v Dožicích

Prezence hráčů začala ve 12:30 a lehce po 13. hodině nic nebránilo oficiálnímu zahájení celého klání. Všechny příznivce této hry přivítala na turnaji pořadatelka Pavlína Hošková a hráčům popřála hodně úspěchů ve hře, těm starším dokonce připravila pro zahřátí domácí dýňovici.
Poté už mohlo všech 22 hráčů začít hrát, rozděleni byli do 4 skupin po 5 až 6 hráčích. Muži o postup do vyřazovacího pavouka bojovali ve dvou skupinách. Ženy si ve své skupině zahrály systémem každá s každou a stejně tak ve své skupině předvedly hráčské umění děti.
Toto zpestření Velikonočních svátků si nenechala ujít řada diváků a fanoušků, kteří své oblíbence podporovali a hecovali ještě k lepším výkonům. Zákeřná podání střídaly rychlé smeče, sekané nebo točené míčky a nechyběla ani oblíbená „prasátka“. Z dožického sálu se po celé odpoledne ozýval potlesk diváků, jásot z vítězství, ale i nešťastná zaúpění. Vždy se ale hráči ve sporných situacích domluvili a po hře si podali ruce a poděkovali tak soupeři za hru. Zápas střídal zápas a po několika hodinách hry bylo o vítězích rozhodnuto.
Celkové výsledky 10. ročníku Velikonočního turnaje ve stolním tenisu v Dožicích:

3. Blovský Václav

Po slavnostním vyhlášení celkového pořadí byli hráči náležitě odměněni hezkými cenami, za které pořadatelka děkuje sponzorům turnaje:
Obec Mladý Smolivec, Pila K & P s.r.o., ČS, a.s.
Zároveň byla zvěčněna jména vítězů na putovní pohár. Poté se přítomní, jak už tomu bývá zvykem, dohodli na turnaji ve čtyřhrách.
Dvojice do tohoto, téměř večerního, klání byly losovány, aby se tak předešlo vzniku příliš silných či slabých dvojic. Turnaj ve čtyřhrách byl sice kratší, ale o to více divácky atraktivnější. Nakonec se až na vrchol pavouka probojovala dvojice Monika Blovská a Jiří Kovařík, kteří tak navzdory losování potvrdili svá vítězství v jednotlivých kategoriích.

Autor článku: Alena Kovaříková
Autor fotografií: Luděk Blovský