Obec Mladý Smolivec

Výlet na Země živitelku 25. 8. 2018

V sobotu 25. srpna 2018 pořádali dožičtí hasiči výlet na Země živitelku do Českých Budějovic.

Dožičtí se rozhodli aktivně trávit každý srpnový víkend, proto vymysleli a domluvili výlet – do Českých Budějovic, na Země živitelku. A rozjeli to hned ve velkém, objednali si autobus. Sraz byl před 7 hodinou ranní u pošty v Dožicích. Autobus dorazil ještě před 7 hodinou a mohlo se vyrazit směr „Budějce“.
Na Výstaviště v Českých Budějovicích jsme dorazili chvilku po půl 9. Lístky nám obstarali pořadatelé akce (Milan Ráž a Aleš Hřídel), takže jsme nemuseli čekat ještě frontu na lístky a rovnou jsme se zařadili do fronty u brány. No a v 9 se brány otevřeli a všichni návštěvníci se vhrnuli dovnitř. Všichni účastníci našeho výletu se rozutekli do všech světových stran. Čas strávený zde jsme věnovali nákupům a prohlížení si nových strojů, z nichž nám některé braly až dech. Samozřejmě jsme navštívili také občerstvení.
Čas utíkal jako voda, najednou bylo půl páté a my pomalu nasměrovali své kroky zpět k autobusu, s plnými batůžky, plnými bříšky a plni dojmů. Jedním z dojmů bylo například setkání s Láďou Hruškou. Úderem 17. hodiny jsme už skoro všichni netrpělivě přešlapovali před autobusem. Zde jsme ještě zdokumentovali náš zájezd společnou fotkou a vyrazili jsme zpět k domovu. Každý z nás si výlet užil po svém a věřím, že všem se toto zpestření sobotního dne a vlastně celého víkendu líbilo.
Po příjezdu domů, tedy do Dožic, šli ještě někteří výletníci svlažit svá hrdla do místní hospůdky. Snad mluvím za všechny výletníky, když řeknu, že se zájezd podařil a všichni byli spokojení. I počasí bylo příjemné, žádné úmorné vedro a ani jsme nezmokli. Jménem všech zúčastněných děkuji oběma pořadatelům za zorganizování tohoto výletu.

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Karolína Černá