Obec Mladý Smolivec

Zapomenutými místy do historie Smolivecka

I přes nepříznivé počasí jsme se v sobotu 7.8.2010 vydali na historickou hru „ Zapomenutými místy do historie Smolivecka“.

Sešli jsme se spolu z naší Mladosmoliveckou partou v 10:00 hod v Kulturním domě ve Starém Smolivci, kde jsme vyčkávali, zda-li přestane pršet a možná i technická čtvrthodinka pro ty, co ještě snídali. Pro některé z nás překvapivě dorazil i Pan Kabátník, který byl tak hodný a přišel nám něco říci o historii nejen Smolivce, ale i našeho okolí. Pokoušeli jsme se většinu informací zachytit, abychom do přírody nešli s prázdnou. Konečně vyrážíme po trase vyznačené na mapě a ani déšť nás nezastaví. Nechybí ani mapy, kompasy.  Pro ty modernější GPS navigace.
Kolem 11:30 jsme dorazili k našemu „stánku“ občerstvení, který se nacházel u „Kotova mlýna“. Podávali se vuřty, čaj nebo limo. Po zhlédnutí historické hry v podání Evy Kubové a Vladislavy Růtové jsme se vydali podél potoka na Mladý Smolivec. Nikdo nevěřil vlastním očím. V lese na nás čekalo mnoho krásných hříbků, jako správní lesáci jsme všechny sebrali a pokračovali.
V cíli na nás čekala mlsná odměna a kvízy, při kterých nakonec zvítězili Starosmolivečtí.
Proč sedět doma u počítače, když jsme měli možnost vyrazit ven. A že pršelo? O to to bylo možná lepší, srandy jsme užili až až.

Poděkování patří: Michalu Arnoštovi, Evě Kubové a Vladislavě Růtové a panu Karlu Kabátníkovi, že si dali práci s přípravami a ve svém volném čase s námi putovali po okolí Smolivecka.

Autor článku: Veronika Straková
Autor fotografií: Eva Kubová