Obec Mladý Smolivec

Zlatá svatba v Mladém Smolivci - 8.8.2020

Zlatou svatbu v Mladém Smolivci oslavili manželé Šustrovi z Mladého Smolivce.

Krásné datum 8. 8. 1970, datum jejich svatby, si připomněli na den přesně na OÚ v Mladém Smolivci. Před padesáti lety si řekli své ano na kasejovické radnici a svůj slib ještě zpečetili v kostele sv. Jiljí v Budislavicích.
Paní Hana Šustrová se narodila v Budislavicích manželům Bláhovým a zde také vyrůstala spolu se svými sourozenci Zdeňkem, Alenou a Zdenkou. Svatební šaty jí ušila maminka, která byla svou šikovností pověstná. Paní Hana vystudovala Střední všeobecně vzdělávací školu (dnes Gymnázium) v Blatné a jejím snem bylo stát se učitelkou. Byla přijatá na VŠ pedagogickou, ale osud a touha po šťastné rodině tyto plány neumožnily. Po mateřské dovolené pracovala nejprve jako učitelka v MŠ v Mladém Smolivci, později i ve Starém Smolivci. Pak začala pracovat v zemědělském podniku v Kasejovicích a poté i v Mladém Smolivci jako účetní a vedoucí skladu. Pan František Šustr se narodil v Mladém Smolivci, kde strávil své mládí se svou sestrou Boženkou. Vystudoval Střední zemědělskou technickou školu v Březnici a po škole nastoupil jako zootechnik do Mladého Smolivce. Tady však byl jen rok, protože musel na vojnu. Tu strávil v Praze - Kbelích na letišti. Po vojně se vrátil do zemědělského podniku v Kasejovicích jako zootechnik nejprve do Budislavic, poté se stal hlavním zootechnikem pro Smolivecko. Pracoval také jako náměstek předsedy družstva a po revoluci dělal pět let předsedu ZD. Přitom vystudoval dálkově ČZU v Praze. Poslední svých patnáct pracovních let pracoval pro Ministerstvo zemědělství ČR v České plemenářské inspekci. Odchod do důchodu si trochu prodloužil, ale dnes si již oba s manželkou tuto zaslouženou dobu užívají maximálně. S Hankou se poznali náhodně v Budislavicích v roce 1967 a po třech letech se vzali. Společně si opravili dům Františkových rodičů v Mladém Smolivci, kde s nimi žili ve společné domácnosti. Vychovali tři děti Hanku, Míru a Fandu, těší se ze sedmi vnoučat Kateřiny, Ondřeje, Dannyho, Nelly, Barbory, Terezy a nejmladšího Matěje. Nemají však možnost se se všemi vnoučaty stýkat, kdy se jim zachce. Dcera Hanka žije s rodinou v Anglii a syn František v Americe. Ještě že syn Míra s manželkou Renátou zůstal v jejich blízkosti a oni měli možnost užívat si každý den vnoučata Kateřinu a Ondřeje. Vnoučata z Anglie a z Ameriky je navštěvují většinou jen o prázdninách, to je ale zase mají na starosti téměř celé prázdniny a mohou si jich dosyta užít. Když jim to okolnosti umožní, jezdí za nimi i do Anglie či Ameriky. Samozřejmě, že děti a vnoučata jsou u manželů Šustrových na prvním místě, oba mají ale i své koníčky. Paní Hana ráda peče, vaří, šije a háčkuje a luští sudoku. František se zase rád stará o domácí zvířata, je celoživotním chovatelem králíků a slepic, má rád psy a kočky. Luští křížovky a věnuje se sportu, v mládí hrával fotbal, dnes už jen pasivně sleduje veškeré sportovní dění jak v televizi, tak i na živo.
Manželé Šustrovi patří mezi šťastné páry našich obcí, kteří mají to štěstí stát si po boku celých padesát let. A my jsme měli možnost jejich výročí připomenout. Přejeme jim ještě jednou zdraví, štěstí, spokojenost a mnoho krásných a společně prožitých let.

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová, Markéta Supíková