Obec Mladý Smolivec

Člověče, nezlob se 27. 12. 2022

Turnaj ve stolní hře „Člověče nezlob se“, má pevný datum a každoročně se v Budislavicích koná 27 prosince. V letošním roce proběhl již patnáctý ročník.

Tato akce se každoročně koná za velké podpory Obce Mladý Smolivec a ani letošek nebyl výjimkou a Obec věnovala věcné ceny na turnaj v hodnotě 2500 Kč, které byly použity jako ceny pro soutěžící. Obec samozřejmě není jediným podporovatelem akce, protože nemalou podporu v podobě cen poskytla i společnost Leifheit Blatná, hostinec U Křížů, Bohumil a Marie Šolovi a spolek místních rybářů Budislavice. V půl páté byla otevřena prezence a hráči se mohli začít přihlašovat do soutěže. Celkem rychle se začala tvořit fronta a počet přihlášených se zastavil na čísle padesát šest hráčů. Při podrobnějším prozkoumání jsme si stanovili i nejmladšího a nejstaršího hráče. Je mi jasné, že u žen bychom věk uvádět neměli, ale doufám, že mi obě dámy prominou, neboť jejich věkový rozdíl určitě stojí za zmínku. Nejmladší byla Barunka Cigánková, které je pět let a nejstarším byla paní Marie Šolová, která letos oslavila osmdesáté šesté narozeniny. Je tedy patrno, že tato hra je pro všechny genarace Na začátku byli přítomní přivítáni a byla trošku připomenuta některá pravidla, ale je spousta způsobů, jak tuto hru hrát, proto my jako pořadatelé preferujeme, aby se hráči vždy u stolu domluvili sami, poněvadž se snáze domluví 4 než všichni dohromady. Každopádně se mohlo začít hrát. Hrálo se na čtyři kola a hra celkem rychle utíkala. Kolem deváté večer byly známy výsledky a připraveny ceny dle umístění a mohlo se začít s vyhlašováním. Každý hráč si nějakou tu cenu vyhrál a musím říci, že všichni vypadali spokojeně. Letošní vítěz Daniel Diviš vyrovnal dvě turnajová vítězství Stanislava Růta a jsou tedy jediní dva, kteří v turnaji zvítězili dvakrát.

Závěrem bych chtěl podělovat všem zúčastněným soutěžícím, sponzorům, obsluze Hostince U Křížů, technické podpoře v podobě Alenky Spourové, všem, kteří zapůjčili své hry a popřát do nového roku vše nejlepší a mnoho zdraví. Rovněž bych na všechny chtěl apelovat, abychom se v novém roce chovali v duchu hesla „Člověče nezlob se“ a doufám, že se příští rok sejdeme všichni ve zdraví a ve stejně hojném počtu.

Sponzoři akce:

  • Obec Mladý Smolivec
  • Leifheit s. r. o.
  • Hostinec U Křížů
  • Bohumil a Marie Šolovi
  • Spolek místních rybářů

Pořadí na prvních pěti místech:

  • Diviš Daniel
  • Pravda Jakub
  • Kříž Prokop
  • Divišová Zdeňka
  • Šolová Marie

Autor článku: Honza Spour
Autor fotografií: Zdena Spourová