Obec Mladý Smolivec

Člověče, nezlob se 27. 12. 2023

Opět po roce jsme měli možnost se potkat nad stolní hrou “Člověče, nezlob se!”

Jednalo se o 16. ročník, který se tradičně konal třetí den po štědrém večeru, tj. 27.12. v sále hostince U Křížů v Budislavicích.

Letos se zúčastnilo přesně 50 hráčů. A krátce po 17. hodině, nás Honza Spour všechny přivítal, poděkoval sponzorům: Obci Mladý Smolivec, hostinci U Křížů a Leifheit s.r.o. Blatná, shrnul pravidla hry a všichni usedli ke svým figurkám. Sice jsou pravidla hry daná, ale každý stůl má možnost si je trochu upravit podle potřeby. I tak občas u stolů vznikly neshody a bylo potřeba, aby je organizátoři rozsekli. 

Některé hry byly dohrané rychleji a některé naopak trvaly déle. A jako každoročně se hráli 4 kola, takže poslední stůl dohrál krátce před 21. hodinou. Bodový stav jednotlivých her zůstal také stejný: vítěz získal 4 body, druhý získal 3 body, třetí 2 body a poslední 1 bod. 

Naštěstí se při hře nikdo nepustil do žádné ostřejší šarvátky a hry se nesly ve férovém duchu, a tak byly výsledky a celková pořadí organizátory rychle vyhodnoceny a mohlo se začít s vyhlášením výsledků. Samozřejmě ani letos neodešel nikdo s prázdnou a krásnou cenu dostali všichni hráči, včetně těch posledních.

Letošní ročník ovládly ženy a obsadily tak všechny stupně vítězů v pořadí: 3. místo Veronika Pravdová, 2. místo Iveta Soukupová a 1. místo Vlaďka Růtová, která ke své ceně dostala i zlatý putovní pohár. Po vyhlášení se někteří hráči rozešli domů a jiní ještě zůstali a oslavovali své úspěchy.

Doufám, že organizátoři tímto ročníkem s turnajem nekončí a uvidíme se zase za rok 27.12. v 17 hodin v hostinci U Křížů.

Autor článku: Aneta Tichá
Autor fotografií: Aneta Tichá