Obec Mladý Smolivec

Pouťový fotbalový turnaj v Dožicích 30.9.2018

Tradiční pouťový fotbálek na dožickém hřišti

Za krásného slunečného nedělního odpoledne se v Dožicích konal fotbalový turnaj, ne však klasický pouťový „srandamač“, nýbrž již po třetí za sebou opravdový turnaj mužstev hrajících o pěkné ceny. Letošní rok si zálusk na ceny v podobě zlatavého moku udělalo hned 6 týmů. Hráči se začali na dožické hřiště sjíždět a registrovat se u pořadatelů od půl 1. Někteří, možná i kvůli bramborovému salátu a řízku na talíři, dorazili s menším zpožděním. Nic však nezabránilo tomu, aby úderem půl druhé foukli do píšťalek hned tři sudí. Systém zápasů byl jednoduchý, každý tým si zahrál s každým, a to přesně dvacet minut rozdělených do dvou poločasů.
Celé klání bylo velmi napínavé, svědčí o tom i skutečnost, že ani po čtvrtém – předposledním kole zápasů nebylo rozhodnuto o vítězi ani poraženém. Napětí, emoce, ale i chuť hrát s každým zápasem jen rostla. Diváci a fanoušci jednotlivých týmů si tedy rozhodně přišli na své.
V posledním – pátém kole zápasů se rozhodovalo mezi týmem Hooligens a Nealkem o vítězi celého turnaje, remíza 0:0 přinesla první místo týmu Hooligens. O první místo měli možnost v tomto kole zabojovat také loňští obhájci titulu Knihovníci. Po nerozhodném výsledku s týmem Domácích 1:1 skončili, i díky výhře 2:0 nad Nealkem v prvním zápase, na druhém místě.
Velký boj se však strhnul i o příčky nižší, vždyť bylo opravdu o co bojovat. Teď tím ovšem nemyslím ceny, protože malý soudek si domů odvezla všechna mužstva, nýbrž čest týmu. Motivace byla veliká, a tak i umístění na spodních příčkách bylo těsné a rozhodovaly o něm vzájemné zápasy.