Obec Mladý Smolivec

Dámská jízda aneb oslava MDŽ trochu jinak 12. 3. 2022

Tak jako předloňský rok bylo MDŽ poslední akcí před covidem, tak letos bylo MDŽ první akcí, která zahájila kulturní život na Mladosmolivecku.

Jak jsme byly zvyklé, zahájení akce bylo v 14:00. Dámy z okolních vesnic přivezl řidič autobusu Karel Sedláček. Sál se začal plnit, i když bych řekla, že letos se pár volných míst našlo. Úvodního slova se ujal náš místostarosta Honza Spourů, který všechny přivítal a popřál nám příjemnou zábavu.

Letos pro nás byla připravena novinka v podobě moderátorky, úlohy se zhostila Magda Křížů, která celá leta dávala pozor, od Verči se leccos naučila, stud nechala za dveřmi a šlo ji to skvěle. Připravila si pro nás kvízy a soutěžící si tak mohli přijít k lahvince vína nebo čokoládě.

Každý ze zastupitelů měl svou dámskou řadu, o kterou celý večer pečoval, letos na nás připadl Honza Marků a musely jsme konstatovat, že o nás bylo krásně postaráno. Slíbila jsem, že bude v novinách zmíněn, i když jsem dostala přísný zákaz J, děkujeme! Věřím, že každá žena byla spokojena, zastupitelé byli pozorní a nic nám nechybělo. Na stole jsme měli chlebíčky, chuťovky, zákusky. Nechybělo víno, nealko. Kdo měl chuť na pivo nebo panáčka, skočil si vedle, do výčepu, kde točily holky Boušů. Každá z nás měla pod táckem s dobrotami lístek na míchaný drink, který pro nás připravil barman, ten pro nás byl letos novou tváří, ale věřím, že se mu u nás natolik líbilo, že se příští rok zase setkáme.

První hudební vystoupení bylo v podobě Waldemara Matušky revival, který zvedl ze židle mnoho příznivců. Když Walda vyčerpal své síly i písně, čekalo nás vystoupení s bublinami, to by člověk nevěřil, co se s bublinou dá všechno udělat, jsem ráda, že udělám bublinu se žvýkačkou. Cvik dělá mistra, no… Kolem 16:00 se rozdávaly květiny, v podobě krásných růží a následovala večeře v podobě řízků. Mnozí z nás ani nedojedli, protože se na podiu objevili Kabáti revival a to musím konstatovat, že byla pecka. Hráli zhruba do 21:00. Tančili jsme všichni jako o život, o zpěvu ani nemluvím.

Na závěr bych chtěla poděkovat všem organizátorům, kteří pomohli s přípravou sálu a celé akce. Jirkovi Benešovi, který se postaral o vytopený sál a samozřejmě obci, díky které se tohle vše mohlo uskutečnit. A v poslední řadě novému taxikáři, Tomáši Fenkovi, který rovnou z výjezdu jezdil pro dámy, které se chtěly odebrat k domovu.

DĚKUJEME!

Bylo vidět, že jsme dlouho nikde nebyli,

co měli, jsme snědli, vypili.

Zase jsme se všichni sešli,

do kulturáku se krásně vešli.

Perfektně jsme si to užili,

děkujeme všem, co si s námi připili.

Troufám si za všechny říct,

kéž by takových povedených akcí bylo víc.

Autor článku: Veronika Vonášková
Autor fotografií: Luděk Blovský