Obec Mladý Smolivec

Dámská jízda aneb oslava MDŽ trochu jinak 2014

Oslava MDŽ, která se konala 8.3.2014 v Kulturním domě Starý Smolivec.

Rok se s rokem sešel a už tu máme opět předzvěst jara. Mezinárodní den žen, tentokrát pod heslem Dámská jízda aneb oslava MDŽ trochu jinak. Na úvod všechny přítomné přivítala starostka obce paní Eva Kubová. Poté se jako každoročně ujala konferování její dcera, Veronika. Ta představila program slavnostního odpoledne, který byl mimo pozvané hosty proložen soutěžemi o znalostech našich obcí. Správné odpovědi byly oceněny hodnotnými cenami.
V samotném programu pak vystoupila skupina dobového odívání, došlo i na šermířské souboje. Tato netradičně pojatá módní přehlídka se velmi líbila, což přítomní ocenili potleskem. Poté následovala první část hudebního vystoupení Elton John revival. Skupina zahrála snad všechny nejlepší skladby Eltona, brzy se zaplnil i taneční parket. Poté se na scénu vrátila skupina historického odívání, aby předvedla scénku nazvanou Cikánská svatba. Vše doprovázeno správnou, pravou cikánskou hudbou. Potom je v programu vystřídala opět hudební skupina, aby tentokrát zahrála skladby Suzi Quatro, Tiny Turner aj. I při této hudební produkci se taneční parket rychle zaplnil.
Po vyčerpání programu zahrála skupina RK Band k poslechu i tanci. Hráli moc pěkně, takže se nám ani nechtělo domů. Odjezd autobusu, původně plánovaný na šestou hodinu odpolední se posunul o hodinu.
Dík patří mužskému osazenstvu vedení obce, kteří nás obsluhovali, a nutno dodat, že nepřetržitě a s chutí. Došlo i na tradiční rozdávání růží, opět tradičního to symbolu MDŽ v našich obcích.
Celé toto slavnostní odpoledne se náramně vydařilo. Tak za rok opět nashledanou.
 

Autor článku: Zdeněk Hřebejk
Autor fotografií: Blovský V.