Obec Mladý Smolivec

Dámská jízda ve Starém Smolivci 7.3.2020

Letošní svátek žen oslavily naše dámy v předstihu a to již 7.3.2020. Oslava měla jako každý rok bohatý program, překvapení a nějaké novinky.

Tradičně se dveře kulturního domu ve Starém Smolivci otevřely ve dvě hodiny odpoledne. Na ženy čekal krásně vyzdobený sál, osm zastupitelů ve složení Honza, Vlasta, Václav H., František, Petr, Michal, Jirka a Míra, připravených ženy obsluhovat, moderátorka Veronika a kapela LUCIE REVIVAL, která zahajovala hudební program odpoledne. Po krátkém přivítání, seznámení žen s programem a představením obsluhy, obdržela každá žena malé občerstvení, kde tradiční minizákusky vystřídaly koláčky. A slavily úspěch… Nealko i alko nápojů bylo dostatek, takže ženy s radostí využívaly obsluhu, aby svůj den náležitě oslavily. Zastupitelé samozřejmě rádi ženám plnili jejich přání a to i taková, že ženy bavili v tanečním kole. Po necelých dvou hodinách vystoupení skupiny LUCIE REVIVAL musela čas pro výměnu aparatury vyplnit moderátorka Veronika, která si opět pro naše dámy připravila různé zajímavosti a malý kvíz – ZNÁŠ NAŠE OBCE? Ač některé ženy nechtěly dobrovolně na podium poznávat z fotografií různá zákoutí našeho území, nakonec se všechny ceny rozebraly a všechna místa byla odhalena. Kolem čtvrté obdržela každá žena z rukou svého obsluhujícího zastupitele ke svému svátku růži. Dalším bodem programu bylo vystoupení Lucie Macháčkové, v současné době jedné z nejlepších baviček, jak se dnes říká STAND-UP KOMIČEK. Po mluveném slově přišla na řadu večeře a pak již další hudební vystoupení v podání Milana Broučka. Ženy opět zaplnily parket a vydrželo jim to do odjezdu autobusu, který je domů začal dopravovat po osmé hodině. Broučkové nám zbylým pak ještě hráli do devíti hodin večerních. Zůstalo několik obsazených stolů, ale už jen v družných rozhovorech, bez hudby a tance. V jedenáct hodin pak Honza zavřel sál a povedené odpoledne tak mohlo skončit.
Všem, kteří nám tento den takto krásně připravili, patří velké díky, počínaje topičem Jirkou, přípravářkám Květě, Květušce, Evině a Alence, zastupitelům, moderátorce, fotografovi Lůďovi, účinkujícím, obsluze v lokále – oběma Petrám a konče řidičem Kájou.

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Luděk Blovský, Eva Kubová