Obec Mladý Smolivec

Dětský den ve Starém Smolivci 2024

Letošní organizaci dětského dne převzala po několika letech obec a musíme přiznat, že to vůbec nebylo jednoduché, protože dětské dny organizovali vždy hasiči a sportovci ze Starého Smolivce na začátku prázdnin.

Vzhledem k tomu, že letos organizují hasiči okrskové cvičení, rozhodli jsme se, že předaný štafetový kolík doneseme do cíle a uspořádáme oslavu dne dětí v sobotu 1.června na hřiště ve spolupráci naší kulturní komise a zástupců fotbalistů.

Rok 2024 je rokem olympiády, a proto byla hlavním tématem letní olympiáda. Olympijský znak má 5 kruhů, a tak jsme toho symbolicky využili – máme 5 vesnic a pro naše malé olympioniky jsme připravili 5 sportovních disciplín – 5 stanovišť: Badminton a tenis, Fotbal, Kriket, Běh přes překážky, Olympijská všestrannost.

A protože počasí se od začátku tvářilo, že nebude tentokrát na naší straně a aplikace na předpověď počasí se mezi sebou předháněly, která ukáže více srážek, dali jsme si za úkol: nevzdat to a uspořádat dětem oslavu za každého počasí a připravili jsme variantu pro tenisky a variantu pro holínky. Všichni zúčastnění již dobře ví, která obuv vyhrála. Díky možnostem sportovního areálu a stanům jsme vytvořili krytá stanoviště, kde děti plnily další úkoly, když zrovna pršelo. Ale musíme říci, že to vůbec nevadilo, protože v době dešťové přeháňky nás bavilo divadýlko Jitula a Dadula, které kromě neskutečně velkých bublin – dokonce i hořlavých, předvedlo Vodnickou pohádku a Tanečky. Díky šikovné slečně Elišce a jejímu umu malování na obličej nám za chvilku v areálu pobíhal pejsek, dinosaurus (toho jsem se tedy opravdu bála, protože strašlivě řval), princezna nebo víla. A kdo dokázal splnit všechny sportovní disciplíny, obdržel v závěru medaili a dárek. A věřte nebo ne, máme v našich obcích 36 nadějných olympioniků, kteří splnili přísná kritéria a na společné opékání špekáčků se dostavili hrdě s medailí na krku.

Závěrem tedy mohu napsat, že počasí nás neodradilo a my jsme děti nepřipravili o jejich oslavu. Největším poděkováním byly nadšené úsměvy dětí a spokojených rodičů a prarodičů, mnohým se nechtělo vůbec domů.

Autor článku: Jana Karlíková
Autor fotografií: František Konvář, Jana Karlíková