Obec Mladý Smolivec

Dětský maškarní bál v Dožicích 23.3.2019

V sobotu 23. března se v Dožicích konal dětský maškarní bál, který pro děti uspořádali místní hasiči.

Už od 14 hodin se na krásně vytopený a vyzdobený sál začaly trousit první masky s doprovody. Tam už na všechny čekalo občerstvení v podobě zákusků a chlebíčků a také spousta sladkostí a odměn pro děti.
Jako jedni z prvních se na bále objevili kovbojové, v závěsu za nimi z divokých mořských vln dorazil pirát. Hned za ním přiskotačil šašek. Zavítali k nám také strašidla, fotbalista, mraveneček, ovečka, rytíř v krásné zbroji a ještě jeden pirát. Nechyběly ani princezny, víla, Červená Karkulka nebo Sněhurka. .
Po usazení, převlečení a doladění všech masek do dokonalosti si děti šly zasoutěžit v tanci s balónkem. Všechny děti se opravdu snažily, jak bylo vidět z jejich soustředěných výrazů.  A když už byly děti na parketu, bylo třeba toho využít a k tancování jim pustit klasické bálové písničky jako je Ptačí tanec, Jede, jede mašinka, ale třeba i Makarena. Všichni tancovali na plné pecky, až jsem se bála, aby si princezny neprošoupaly střevíčky….
Nastal čas na další soutěže, klasická židličkovaná nesměla chybět. Po nelítostném, ale férovém boji o první místo se mohlo znovu chvíli tančit. Do další soutěže se zapojili i rodiče, úkolem bylo umotat co nejpovedenější mumii. Po chvilce mumifikování nešlo malé mumie a v některých případech i ty větší od sebe rozpoznat. Po rozmotání mumií děti v další soutěži namotávaly pro změnu bonbony. A v závěru odpoledne všem přítomným děti zarecitovaly básničky nebo zazpívaly hezké písničky. .
Celé odpoledne uteklo jako voda, děti ještě chvíli třeštily na parketu a byl tu čas na ocenění všech masek drobnými odměnami. Pak už následovalo společné focení, zazněly poslední písničky a dětské maškarní odpoledne bylo u konce. .
Věříme, že se všem dětem líbilo a těšíme se na příští rok!

Autor článku: Alena Kovaříková
Autor fotografií: Alena Kovaříková