Obec Mladý Smolivec

Dětský maškarní bál v Dožicích 26. 3. 2022

Dne 26. 3. 2022 proběhl v Dožické hospůdce dětský maškarní bál.

Po roční přestávce způsobené covid pandemií se tedy mohli děti a jejich rodiče konečně zase těšit na zábavu pořádanou Sborem dobrovolných hasičů v Dožicích.

Dětský maškarní bál měl začít ve 14 hodin, první masky se svými rodiči se ale začaly objevovat už po půl druhé. Zpočátku jsme právě kvůli covid pandemii a krásnému sobotnímu odpolednímu počasí očekávali malou účast, ale navzdory našim očekáváním se sál Dožické hospůdky během hodiny naplnil běhajícími, smějícími se tvářemi. Těšili jsme se poněkud vysoké účasti okolo 20 kostýmů s rodiči, kteří přijeli i z větších dálek než jen z nejbližšího okolí, třeba až z Nepomuka. Rodiče rádi využili možnost poskytnout svým ratolestím krásné a plné odpoledne pořádané v naší obci.

Kromě školáků a předškoláků nás navštívili i ti nejmenší, kteří také na chvíli opustili klid svých kočárků a zatančili si do rytmu písniček z pohádek se svými rodiči. Mezi hemžícími se dětmi jsme mohli najít spoustu různých kostýmů a masek. U holčiček byl již tradičně nejčastější volbou kostým princezny, letos suverénně vyhrála konkrétně princezna Elsa z pohádky Ledové království. Dále jsme si mohli všimnout kravičky, papouška, piráta, policisty, šašků, nebo třeba Mickey Mouse. Inu, letos se nám sešlo spoustu masek, že bylo nemožné vybrat mezi nimi tu nejlepší, proto byly všechny odměněny stejně – 1. místem.

Místní hasičky pro ně také připravily několik her a soutěží. Nejdříve děti kličkovaly slalom mezi židlemi s pingpongovým míčkem na lžíci, pak házely míčky na koš, tancovaly pod tyčí a s balónky, nechyběla ani každoroční židličkovaná. Poměrně novou hrou bylo nasávání lentilek brčkem. A ti nejodvážnější dokonce zpívali nebo říkali básničky do mikrofonu.

Rodiče se při pohledu na své bavící se potomky občerstvili v místní hospodě, kde si objednali různé nápoje. K nim si koupili také chlebíčky a zákusky prodávané u vstupu. Většina z nich se ale už těšila na zábavu pro dospělé pořádanou později ve večerních hodinách.

Dětské odpoledne bylo zakončeno v 17 hodin, kdy se dohrála poslední hra a byly rozdány poslední sladkosti. Většina vyběhaných, znavených dětí po náročném odpoledni pak už jen usnula v autě na zpáteční cestě domů.

Celkově se dětský maškarní bál velmi vydařil a největší odměnou pro pořadatele byly spokojené usměvavé tváře dětí užívajících si příjemné odpoledne u nás v Dožicích.

Autor článku: Monika Blovská
Autor fotografií: Luděk Blovský