Obec Mladý Smolivec

Dožická traktoriáda 2005

V úterý 5.7.2005 proběhl již třetí ročník Dožické traktoriády.

Připravili jsme opět atraktivní trať, která od loňského ročníku doznala několik změn. Především došlo k úpravě sjezdu, čímž se výrazně zvýšila bezpečnost. Další úpravy doznala trať v technické části na louce. Slalom byl přizpůsoben tak, aby nebyly zvýhodněny velké traktory. Hlaví změnou v technické části ale bylo přidání přejezdu umělé terénní vlny, což mělo u závodníků příznivou odezvu.

Sponzoři
Strom Praha a.s. výhradní dovozce techniky John Deere - hlavní partner .
Tiskárna Varius - p.Kroc
KBS Spedition provozovatel nákl.automobil.dopravy a KBS penzionu Zahradka.
Pneu servis Duchek+Havel Nepomuk
Jílek Jaromír - opravy motorových vozidel.
OÚ Ml.Smolivec
Václav Blovský - provozovatel prodejen s potravinami.

Všem sponzorům děkujeme!

Dále děkujeme společnosti Agrochov Kasejovice - Smolivec a.s. a p.Hřídelovi za zapůjčení pozemku.
Mudr.Tereze Gueye rozené Slámové za zajištění zdravotní služby.

Plakát 2005 - ve formátu pdf

Závod
Před samotným závodem, po nutné registraci startujících, proběhl trénink a seznámení s tratí.
Samotný závod byl odstartován ve dvanáct hodin. Jeli se dvě kola přičemž časy z obou kol se sčítaly. Dle výsledného času byly vyhodnoceny tyto kategorie:

  • Traktůrek domácí výroba - benzínový motor.
  • Traktůrek domácí výroba - dieselový motor.
  • Traktůrek domácí výroba - motocyklový motor.
  • Traktor tovární výroba.

Hlavní kategorie byla Cena veřejnosti. Pořadí určili sami diváci. Každý platící divák obdržel hlasovací lístek, kam mohl napsat startovní číslo stroje, který se mu nejvíce líbil. Hlasovat probíhalo během celého závodního dne.
Všichni účastníci závodu obdrželi pamětní plakety.
Vítězové na prvních třech místech si odnesli poháry a navíc až do sedmého místa sponzorské dary.
Jeden z hlasujících diváků obdržel dárkový balíček v hodnotě 500,-Kč

Konečné výsledky naleznete zde ve formátu pdf.

Traktoriáda byla pořádána především jako možnost předvést svůj stroj a u domácích traktůrků prezentovat své nápady a um. Proto byla i hlavní kategorie cena veřejnosti. Bohužel u domácích traktůrků není možné vzhledem k rozmanitosti tech.řešení objektivněji zvolit kategorie tak, aby v jednotlivých kategoriích byly stroje srovnatelné. Jde, ale především o to zasoutěžit si, případně se pochlubit se svým výtvorem. Na příští rok připravujeme rozdělení kategorie továrních traktorů, na starší a novější a ještě některé další změny, které budou včas prezentovány.

Závodu se zúčastnilo 46 jezdců a 44 strojů. Bohužel nám nepřálo počasí! Celý den nepřetržitě pršelo. Doslova příšerné počasí ale neodradilo téměř osm set lidí, kteří se na traktoriádu přišli podívat. Nepříznivé počasí však připravilo opravdový zážitek jak jezdcům tak divákům, protože jízda v tak rozbahněném terénu byla dle slov některých účastníků "něco neskutečného".
Mezi jednotlivými koly si diváci mohli vychutnat ukázkovou jízdu traktoru John Deere společnosti Strom Praha a.s.
Věříme, že příští ročník k nám bude počasí shovívavější. Již dnes máme připraveny některé změny, které jak věříme Dožickou traktoriádu ještě zatraktivní.
Děkujeme všem účastníkům, divákům a sponzorům za účast a těšíme se na shledanou při čtvrtém ročníku, který se uskuteční znovu 5.7. ale 2006.

Závěrem
Připravujeme samostatnou stránku věnovanou pouze Dožické traktoriádě, kde bude mnohem více z letošního i minulých ročníků.
Dále připravujeme DVD věnované letošnímu ročníku, které bude vydáno pravděpodobně během měsíce.
Líbila se Vám Dožická traktoriáda? Máte připomínky? Napište do návštěvní knihy nebo kontaktujte přímo . Vaše připomínky či náměty nám budou nápomocny při přípravě příštího ročníku.
Máte-li zájem být informováni o spuštění stránek Dožické traktoriády nebo máte zájem o DVD napište mi, upozorním Vás případně DVD pošlu.

Autor článku: Blovský V.
Autor fotografií: Blovský V.