Obec Mladý Smolivec

FC Viktoria Plzeň ženy v naší obci 6.6.2020

V sobotu 6.6. se na fotbalovém hřišti ve Starém Smolivci konalo zajímavé exhibiční utkání týmu místních nadšených fotbalistů a týmu žen z FC Viktoria Plzeň

Zápasu přidal na atraktivnosti fakt, že šlo o střetnutí celku z nejvyšší české ligy žen a nejnižší fotbalové třídy mužů , (aktuálně se FC VIKTORIA – ženy nachází na 3. místě prvoligové tabulky).
Dlouhodobé přípravy vyvrcholily týden před akcí, kdy se za pomoci obecního úřadu, činovníků klubu, samotných fotbalistů a přátel smoliveckého fotbalu zvládlo zkrášlit a připravit areál, aby dobře reprezentoval naší obec. Prioritní cíl, který si kluci zavdali, byl, aby se u nás všem hostům líbilo a zvláště pak hráčkám z Viktorie. O galantnosti místních fotbalistů nemůže být sporu, protože holkám z Plzně přenechali i svojí domácí milovanou šatnu.
Galantnost si naši kluci udrželi i do zápasu a zvláště pak v druhé půli, kdy holkám nechali míč na kopačkách většinu času  ... Rád bych napsal, že kluci byli lepší a kontrolovali výsledek, ale opak by byl pravdou. Holky svojí předvedenou hrou ukázaly, že si ne náhodou drží třetí „flek“ prvoligové tabulky a nejednou v zápase z kluků udělaly pouhé diváky .
Po začátku utkání se kluci začali bránit náporu holek a tato role jim vyhovovala natolik, že v ní zůstali po zbytek utkání . Mnoho diváků tak překvapilo, že to byli právě naši muži, kteří jako první gólově udeřili a po kombinační souhře, kdy obranou soupeřek projeli jako nůž máslem, poprvé vsítili. Že to nebyla náhoda, kluci dokázali vstřelením druhého gólu, kdy se pěkně levou nohou a po individuální akci trefil Michal Tyrpekl, který tímto podtrhl svojí roli druhého nejzkušenějšího hráče na hřišti. (Sluší se zmínit toho nejzkušenějšího, který se své šance v útoku nezalekl a patřil k největším bojovníkům na hřišti. Právě Jirka Beneš je příkladným fotbalistou, nejdéle působícím členem našeho týmu a samozřejmě kamarádem. Jirkovi tímto za celou kabinu děkujeme.)
Nejen průběžný výsledek 2:0 ale hlavně porce naběhaných kilometrů v dívčích nohách doslova uspala naše kluky a přišly hned tři tresty v podobě gólů. Než holky dovolily našim klukům vystoupit z pomyslného „kolotoče“, Smolivec rázem prohrával 2:3 a schylovalo se k velké mužské potupě . Naši kluci vrhli zbytek sil do útoku s cílem zachránit svoji čest  a díky vybojovanému rohovému kopu dokázali přetavit svoji očividnou přednost v zápase, vypracovaná těla, do vyrovnávacího a zároveň posledního gólu zápasu. Po základní hrací době svítil na informační tabuli (z různých pohledů spravedlivý i nespravedlivý) výsledek 3:3. Na některých hráčkách hrajících i za české reprezentační oddíly, bylo vidět mírné zklamání z nerozhodného výsledku, a tak rozstřel ve formě penalt na sebe nenechal dlouho čekat. Při rozstřelu nechali hráči i hráčky vyniknout především gólmana a gólmanku obou celků. Hráčky Viktorie nakonec našim klukům věnovaly šanci na výhru v rozstřelu poslední neproměněnou penaltou, a tak dostal šanci na uzmutí vítězství náš Libor Petřík, který jistě proměnil a tím odstartoval odpolední zábavu, která se nesla v příjemném duchu až do ranních hodin.
Většina hráček se zdržela do večerních hodin a mohla tak okusit naší nenapodobitelnou „vesnickou zábavu“, kdy je zvykem vypít vše, co teče  ... Holky se v oslavách držely statečně a bylo vidět, že mají opravdu natrénováno .
Závěrem nutno dodat, že celý den měl bezstarostný průběh, nikdo se nezranil a dle ohlasů se den vyvedl výborně. Poděkování patří všem, kteří svým dílem přispěli. Děkujeme!

Za tým Starého Smolivce:

Trochu pomineme samotný fotbal, který měl každý možnost vidět. Jsme opravdu rádi za každou sportovní i jinou akci v naší obci. Je to příležitost se se všemi vidět a zažít nějakou srandu u piva. Je to přesně to, co máme na vesnickém životě rádi… Už teď máme v hlavách nápady na další sportovně-zábavné akce, o které bychom se chtěli pokusit.
Na závěr všem děkujeme za pomoc s realizací a holkám bychom chtěli vzkázat, že děkujeme za fajn odpoledne a z výsledku nebuďte smutné, protože letos jsme fungující rozjetá mašina a body doma zadarmo nedáváme   . Né, vážně, holky byly jste lepší, dobře se na vás dívalo  a zasloužily jste si vyhrát. My jsme však dokázali dát 3 góly a nezasloužili si prohrát, takže remízu 3:3 vnímáme spravedlivě a penaltový rozstřel je už jen loterie, kdy se k nám přiklonilo více štěstí. Holky, díky a jste u nás kdykoliv v budoucnu vítané.

Za tým Viktorie Plzeň:

Rády jsme přijaly zajímavou výzvu smoliveckých fotbalistů a tímto zápasem uzavřely letošní sezónu. Využily jsme utkání pro začlenění nových, mladých hráček, které nově rozšiřují naše řady. Tento zápas byl zároveň poslední pro naše dvě šikovné spoluhráčky, které jdou dále rozvíjet svůj talent do Slavie Praha. Daly jsme 3 pěkné góly a dobře držely balón. Klukům jsme toho herně moc nedovolily, ale byli ve svých šancích efektivní. Chtěly jsme samozřejmě vyhrát, ale přátelská remíza celému odpoledni slušela. Vše bylo dobře nachystané a my si celý den užily. Máte pěkný sportovní areál, který se povedlo naplnit diváky. Dobrá práce organizátorů. Závěrem děkujeme za pohoštění a přátelskou atmosféru.

Autor článku: Stanislav Krejčík
Autor fotografií: Foto archiv