Obec Mladý Smolivec

Hasičky z Radošic a Mladého Smolivce nás odjely reprezentovat do Nepomuka 8. 9. 2018

V sobotu 8. 9. 2018 se konalo okresní hasičské cvičení v Nepomuku.

Celkem se zde sešlo 16 týmů mužů a 8 týmů žen. Počasí přálo, a tak to vypadalo na hezké sportovní odpoledne.
Náš tým se skládal z hasiček z Radošic a Mladého Smolivce, mezi kterými jsme našli Ivetu Fialovou, Karolínu Šímovou, Aničku Fialovou, Markétu Nachtmanovou, Lídu Voříškovou, Terezu Průchovou, Míšu Skuhravou a Míšu Šímovou. Všechny holky nás přijely reprezentovat s velkým odhodláním a chutí zvítězit.
Nálada byla skvělá až do doby, kdy se děvčata dozvěděla, že budou začínat jako první. Holky začaly být nervózní, ale všichni jsme je uklidňovali, že jsou šikovné a vše zvládnou. A ejhle, holkám se povedlo zaběhnout štafetu s nejlepším časem. Všichni byli šťastní a nálada se pomalu zase zvedala. Protože soutěžilo hodně týmů, tak vše utíkalo pomalu a celý den byl dlouhý. Holky se dostaly na řadu s útokem kolem 14 hodiny. Útok nám už ale moc nevyšel a hasičky dostali pět trestných bodů, což se na konečném skóre odrazilo. Po odběhnutí všech dívek jsme už věděli, že z krásného prvního místa na štafetě se vzápětí stalo poslední místo celkové. Holky byly zklamané a já viděla i menší slzy, ale všichni jsme je uklidňovali, že jsou šikovné a ze všech přítomných hasiček nejkrásnější.
Já musím opravdu říci, že se snažily a odvedly krásný výkon. Do budoucna by určitě neměly věšet hlavu a rozhodně by to měly zkusit příští rok znovu.

Celkové pořadí:

Muži:

  1. Hradčany
  2. Přešín
  3. Tojice

Ženy:

  1. Hradčany
  2. Dnešice
  3. Kramolín

Autor článku: Veronika Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová