Obec Mladý Smolivec

I. BTO vyrazil na Kamennou slepici

Únorový výšlap si I.BTO naplánoval na Kamennou slepici.

Přiznám se bez mučení, že jsem doteď nevěděl, kde se vlastně Kamenná slepice nachází. V létě mi o ní pověděl pán z Dožic, a tak jsem vyrazil na obhlídku. A ejhle, Kamenná slepice opravdu existuje. Byl to jasný cíl pro místní turistický oddíl.

V sobotu 3. února 2024 se před hostincem v Budislavicích sešlo celkem 31 turistů a mohlo se vyrazit směrem na Chloumek. Asi po 2,5 kilometrech jsme dorazili k našemu cíli. Kamenná slepice je kamenný útvar asi 170 cm vysoký, který je zasazen do lesního porostu a skutečně vypadá jako slepice sedící na hnízdě. Dokonce jí někdo barvou namaloval oko a zobák. Samozřejmostí byla společná fotka a pokračovalo se dál směrem na Přebudov. V lese na pláži u Holyňáku došlo na svačinku z našich batohů a kdo chtěl, mohl si opéct buřtíka. Po občerstvení se pokračovalo dál směrem na Dožice. Na kraji lesa u rybníka Hačovec se naše skupinka rozdělila a někteří si výšlap prodloužili o zastávku v dožické hospůdce. My ostatní jsme pokračovali rovnou lesem do Budislavic. Kdo měl chuť, tak zašel na čaj, pivko, nebo něco ostřejšího pro zahřátí do místní hospody a s dobrým pocitem odkráčel k domovu.

Všem turistům bych chtěl poděkovat za účast a zase cca za měsíc na další procházce na shledanou. Pro ty, kteří s námi chtějí vyrazit na nějaký následující výšlap, je možno si objednat zasílání turistických zpráv s informacemi I. BTO na telefonu 724173535. Tak se neváhejte přihlásit.

Autor článku: Jan Spour
Autor fotografií: Michal Jan