Obec Mladý Smolivec

Jarní jízda SK Starý Smolivec a mistrovské oslavy

Po podzimní části si smolivečtí fotbalisté vedli nadmíru úspěšně.

Po devíti odehraných utkáních byli na prvním místě tabulky s 23 získanými body. Po zimní přípravě, ve které odehráli několik přátelských utkání, naskočili do zápasového kolotoče prvním zápasem v Chlumu. Vzhledem k tomu, jakou jízdu na jaře kluci předvedli, můžeme říct, že v Chlumu to byl pomalý rozjezd. Na příliš vhodný terén a okleštěná sestava znamenali pouhou remízu 1:1. Následující zápas s Nezbavěticemi byl o poznání lepší, vítězství 4:2 bere každý všema deseti. Výjezd do Záhoří dopadl také dobře, SK Starý Smolivec se radoval z výhry 5:2. Odložený domácí zápas s Blovicemi nepředstavoval žádný problém, výhra 7:2.

Následoval poměrně těžký oříšek, když přijely nepříliš oblíbené Žinkovy. Dobré vstupy do obou poločasů znamenaly výhru 2:0. Podle postavení v tabulce měl zápas se Zdemyslicemi představovat ještě tvrdší oříšek než Žinkovy. Nicméně SK Starý Smolivec přejel Zdemyslice 3:0 díky hattricku Káji Boušů. Tímto vítězstvím si Smolivec zajistil náskok v tabulce o 7 bodů. Jak tomu už bývá, po úspěchu přijde vystřízlivění, které se v tomto případě na půdě Předenic. V případě vítězství by kluci slavili vítězství v celé soutěži, ale jak se říká, poslední krůček je nejtěžší, a to platilo i v tomto případě. Prohra 0:5, návrat zpět nohama na zem a povinnost výhry v následujícím utkání.

První červnová neděle patřila dalšímu domácímu utkání, ve kterém Starý Smolivec přivítal na svém hřišti tým Letin. Fanoušci i hráči věděli, co tento zápas znamená. V případě vítězství, mistrovské oslavy, v případě další prohry, nervy a rozhodnutí až v posledním zápase. Povedený první poločas znamenal vedení 3:0, v druhém přidal gól Michal Tyrpekl a Letiny dokázaly jen korigovat stav. Vítězství 4:1 znamenalo jen jediné – oslavy. Šampaňské stříkalo všude, kde mohlo, zelená tekla proudem a zpívalo se: “Tak jsme první no a có, no a có, no a cóóó”. Dámy a pánové SK STARÝ SMOLIVEC je mistrem III. třídy mužů – skupiny VÝCHOD.

I přes to, že bylo rozhodnuto, bylo třeba odehrát ještě poslední utkání sezóny, a to ve Střížovicích. Nicméně kluci neponechali nic náhodě a rozloučili se s mistrovskou sezónou vítězstvím 2:0. V již skončené mistrovské sezóně SK Starý Smolivec zvítězil ve 14 zápasech, 3 utkání remizoval a pouze v jednom utrpěl porážku. Nastřílel celkově 60 gólů a obdržel jich 25. Nejlepším střelcem Smolivce se stal Tomáš Nesveda se 13 góly.

K závěru sezóny patří i dokopná, na které se definitivně ukončí probíhající sezóna. Letos to nebyla jen obyčejná dokopná, letos byla mistrovská a to znamenalo, že se bude rozhodovat, zda se postoupí o soutěž výš anebo pro další sezónu zůstane SK Starý Smolivec i nadále v III. třídě. Po hlasování se tým celkem jasným způsobem rozhodl pro postup, tudíž příští sezónu se Smolivec objeví v Okresním přeboru a fanoušci se po několika letech dočkají derby s Kasejovicemi. Po hlasování následovala spanilá jízda v podání smoliveckých fotbalistů. Můžeme to nazvat i jízdou mistrů, kdy Karel Nesveda přistavil povoz – traktor s kontejnerem, do kterého naskákali všichni hráči a některé fanynky a vyrazilo se na jízdu po Smolivecku. Za neustálého zpívání TAK JSME PRVNÍ NO A CÓ a křičení MISTŘI! MISTŘI! povoz projel všechny vesnice obce. V Budislavicích a Radošicích proběhly občerstvovací zastávky, přistoupil starosta František Konvář, který na závěr ve Starém Smolivci předal hráčům medaile a pohár. Zároveň jim poděkoval za skvělý úspěch a reprezentaci obce. Jak se sluší a patří, každý úspěch je třeba řádně zapít a zajíst. K tomu posloužilo grilované prase a bezedné sudy piva.

Ve fotogalerii si můžete prohlédnout výběr fotek z jarních zápasů, oslav a dokopné. Oslavující videa jsou dostupná také na facebooku SK Starý Smolivec.

Autor článku: Michaela Nesvedová
Autor fotografií: Eliška Kmůchová