Obec Mladý Smolivec

Konec prázdnin s překvapením 28. 8. 2022

Každé dítě Mladosmolivecka tuší, že na konci prázdnin bude akce v Mladém Smolivci za obecním úřadem, ani letošní rok se nespletlo.

28. 8. 2022 jsme se všichni v 10:00 sešli v Mladém Smolivci, abychom zakončili letošní prázdniny. Děti se jako první odebraly do hasičárny, kde pro ně bylo připraveno divadlo, které je zaujalo od prvního okamžiku až do konce.

U vstupu dostalo každé z dětí triko, které si dle vlastní fantazie mohlo nazdobit, ať už fixou nebo sprejem. Fantazie se meze nekladly a každý to pojal dle svého. Musím uznat, že máme šikovné děti. Ani letošní rok nechyběla výroba mýdel, lukostřelba, prodej dětského oblečení, malování na obličej. Řekla bych, že v malování na obličej už z holek máme profíky a mohly by se tím živit. Dětem to moc slušelo. Co kus, to originál.

Novinkou byla střelba na střelnici a projížďka na poníkovi. I když poník měl trochu zaječí úmysly a odebral se k domovu dříve, než jsme měli v plánu, pár dětí s radostí povozil.

Kluci Spourů se nám postarali o pečení vuřtů a přípravy párků v rohlíku. Kdo neholduje uzeninám, na stole nechyběla zdravá svačinka.

I když počasí nebylo úplně příznivé, děti ani rodiče to neodradilo a myslím, že jsme si nedělní dopoledne užili.

I když tuto akci mají na starost především novináři Smoliveckých novin, bez sponzorů bychom to nemohli uskutečnit. Patří mezi ně:

Obec Mladý Smolivec
SK Starý Smolivec
SDH Starý Smolivec
SDH Mladý Smolivec
SDH Budislavice
MS Stráž Mladý Smolivec
Agrochov Kasejovice-Smolivec, a. s.
Jana Karlíková
Martina Korejčková
Mireček - THI NHUNG VU

Všem moc děkujeme za podporu.

Autor článku: Veronika Vonášková
Autor fotografií: Veronika Kubová