Obec Mladý Smolivec

Konec prázdnin s překvapením 29.8.2021

Smolivecké děti jsou každý rok zvyklé, že se koná konec prázdnin s překvapením.

Letošní rok nebyl výjimkou. Datum připadl na 29. 8. 2021, kdy jsme se před 9. hodinou sešli u Obecního úřadu v Mladém Smolivci, abychom pro naše ratolesti připravili zábavné dopoledne.
Při pohledu na oblohu jsme měli obavy, aby se nepřihnal déšť, naštěstí nám počasí přálo a bylo příjemně. Vykukovalo na nás i sluníčko.
Celá akce začala v 10:00 hodin. Od vstupu, který byl dobrovolný, si každé z dětí odneslo pár ponožek, které si, po divadelním představení herecké skupiny Historio, dle své fantazie pomalovalo. Děti si tak vlastně vytvořily své “Dedoles“ ponožky. Nedělní zábavné dopoledne si nenechalo ujít zhruba 35 dětí.
Nechyběla ani výroba mýdel, dílnička plná pestrobarevných korálků a krásné kousky oblečení pro nejmenší, malé i velké parádnice si udělaly radost zakoupením krásných náušnic. Nově si děti mohly vyzkoušet lukostřelbu. Po tvoření a hraní všem vyhládlo, byli jsme připraveni i na to a malé svačinky nám připravila Martina Korejčková. Co ovšem naše děti milují je malování na obličej, Eva s Alenkou předvedly svůj výtvarný talent a děti byly nadšené, a o to nám přece šlo. Děti si pak ještě mohly zaskotačit na novém hřišti a k obědu jsme všichni zakousli vuřty.
Budeme se těšit zase na příští rok a doufáme, že se opět sejdeme v hojném počtu.

Autor článku: Veronika Vonášková
Autor fotografií: Jiří Krejčík