Obec Mladý Smolivec

Konec prázdnin s překvapením - 30.8.2020

Letošní ročník akce Konec prázdnin s překvapením, který jsme pro naše děti přichystali na neděli 30. srpna, si s počasím trochu pohrál.

My jsme ale byli připraveni na vše, areál byl jako vždy připravený venku, ale měli jsme pro strýčka příhodu i plán do deštivého počasí.
Akce začala v 10:00, vstup byl dobrovolný a každé dítě u vstupu dostalo roušku, která je teď celosvětovým hitem. Proto ani u nás na Konci prázdnin nemohla chybět. Aby děti neměly pouze bílou roušku, vybarvily si ji dle své fantazie. Na děti čekalo krásné divadlo O pejskovi a kočičce, na jehož konci si každé dítě vyrobilo růži. Pod pergolou byla připravena výroba mýdel a také občerstvení od Martiny Korejčkové. Jako každý rok si i letos pro nás Martina připravila dobroty. Kdo neholduje zdravé stravě, vzal si vuřt a mohl vesele opékat na připraveném a udržovaném ohni.
Na co se však děti nejvíce těšily, bylo malování na obličej a protože máme šikovné malířky Evu a Alču, masky se opravdu povedly a každý byl z obličeje nadšený. Velké i malé parádnice si mohli koupit náušnice, náramky a řetízky domácí výroby. Milovníci módy pro nejmenší si také přišli na své. Nechyběla ani tvořivá dílnička, kde děti navlékaly korálky a výrobek si odnesly domů.
I přesto, že nám v půlce dopoledne začalo pršet, návštěvníky a především děti to neodradilo a dorazily v hojném počtu. Věříme, že se jim tato tradice líbí a užijí si ji každý rok. Dětem přejeme především klidný školní rok, a kdyby vznikala panika, nezapomeňte, že máte originální roušky z Mladého Smolivce, které nikdo ze spolužáků nemá .

Autor článku: Veronika Vonášková
Autor fotografií: Veronika Kubová, Veronika Straková, Jiří Krejčík