Obec Mladý Smolivec

Konec prázdnin s překvapením v Mladém Smolivci

Poslední prázdninový víkend se nesl ve znamení rodinné zábavy a krásného počasí. Tradiční dětský den s názvem „Konec prázdnin s překvapením“ se uskutečnil opět na hřišti v Mladém Smolivci a dorazilo kolem 50 dětí.

Celou akci zahájilo divadelní představení v podání spolku Histrio, který k nám jezdí se svými pohádkami každý rok. Tentokrát děti viděly pohádku „O zakletém princi a zlé ježibabě“. Po velkém potlesku se pak děti rozprchly užít si atrakce, které jsme pro ně připravili. Někteří malovali na bílé kamínky, které jsme rozdávali u vstupu, jiní si nechali od Vlaďky Růtové a Evy Kubové namalovat obrázek na obličej. Dokonce jsme již druhým rokem přivedli poníka Cipíska, který všechny děti povozil. Netradiční však bylo skákání v pytlích a střelnice s papírovými růžemi. Kdo chtěl, tak si u našich stánkařů mohl mimo zakoupení krásných šperků a dětského oblečení také zaplatit symbolickou cenu za malou dílničku a vyrobit si vlastní stojánek na fotky a další krásné věci. Pro všechny bylo připravené občerstvení v podobě toustů, ovoce, zeleniny, džusu, kávy a nechybělo také opékaní vuřtů a sladký dezert.

Jsme moc rádi, že se akce těší takové oblibě a navíc, že jsme se letos mohli sejít opět ve venkovních prostorách a netísnit se v hasičárně, která nám poskytuje přístřeší v dobách nepřízně počasí. Velké dík, patří obci Mladý Smolivec za poskytnutí dotace a našim sponzorům, kterými se pro letošní rok stali hasiči MS, hasiči SS, myslivecká stráž MS, fotbalisté SS a Agrochov Kasejovice. Poděkovat se sluší také našim dobrovolným pomocníkům, kterými byli Vlaďka Růtová, Eva Kubová-malování obličejů, Miroslav Šustr-výzdoba, Petr Kub-obsluha poníka, Lída Voříšková-příprava růží na střelnici.

Děkujeme za přízeň a budeme se těšit příští rok.

Autor článku: Veronika Kubová
Autor fotografií: Veronika Kubová