Obec Mladý Smolivec

Koumáci: Napříč časem 2.11.2019

V sobotu 2. listopadu 2019 se mi naskytla příležitost zúčastnit se netradiční akce, která se konala v Budislavicích v Hostinci u Křížů.

Místní mládež natočila v pořadí již druhý vlastní film, který měl právě v tento den premiéru. A vše vypuklo v 18:00. Po zaplacení dobrovolného vstupného směřovaly naše kroky k připraveným židličkám (neboli kino sedačkám). Na každé židli byl připraven malý letáček s fotkou hlavních hrdinů, takový malý plakát, stejný jaký známe z premiér novodobých filmů. Tvůrci filmu si dokonce vyrobili a nechali vytisknout pozvánky na premiéru, až takhle byli na svůj velký den připraveni.
Všichni jsme netrpělivě vyčkávali, jaký film si pro nás naši šikulové připravili. Snímek trval celkem 45 minut a 31 vteřin a musím uznat, že jsem žasla nad tím, že se mlaďasům podařilo natočit tak skvělý film. Nejen, že jsme se mnohokrát během filmu od srdce zasmáli jejich hláškám, ale byli jsme svědky toho, že v Budislavicích o herecký talent opravdu není nouze. A to nebylo ještě zdaleka všechno.
Monika Křížová si spolu s ostatními hrdými maminkami připravila pro tvůrce filmu překvapení, po skončení snímku proběhlo 1. slavnostní předání filmových cen Budislavický lev 2019. Nominace na udílení filmových cen byla vyhlášena předem na tiskové konferenci, která se konala v pátek 1. listopadu v Hostinci u Křížů, a hlasovali v ní odborníci z řad rodinných příslušníků.  Ocenění dostal nejprve režisér filmu, Vít Polák, za nejlepší scénář, režii a zvuk k filmu Koumáci II. Následně byli oceněni hlavní hrdinové filmu, Magdalena Křížová a Vojtěch Polák za nejlepší herečku a herce v hlavní roli. V neposlední řadě své ocenění také převzaly Kristýna Kyselová, Karolína Kyselová a Štěpánka Lexová za skvělý výkon ve vedlejší roli. Dalším účastníkem natáčení byla také Jana Klainová, která se bohužel premiéry nezúčastnila.
Tvůrcům snímků bylo jednotlivě pogratulováno k výhře v dané kategorii, následně s nimi byl udělán krátký rozhovor ohledně jejich působení ve snímku Koumáci II. a možné budoucnosti v herecké branži, poté jim bylo předáno ocenění. No a nebudete mi věřit, jaký film získal ocenění „Film roku“, stal se jím snímek Koumáci: Napříč časem.  Následoval slavnostní přípitek všech přítomných s herci a režisérem a pro všechny přítomné byl připraven také raut. A poté si pro nás účastníci natáčení připravili autogramiádu.
Mohu říct, že akce se vydařila na výbornou, pro přítomné bylo připraveno mnoho překvapení a vše podtrhla veselá a příjemná rodinná atmosféra. Doufám, že se v budoucnu dočkáme dalšího pokračování Koumáků a že talent budislavických mlaďasů neupadne v zapomnění. Děkujeme za skvělý zážitek.
Snímek Koumáci: Napříč časem si můžete pustit i v pohodlí svého domova, je totiž umístěn na serveru YouTube.

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Michal Diviš