Obec Mladý Smolivec

Maškarní bál pro dospělé v Dožicích 16. 3. 2024

Jako by to bylo včera, kdy se hasiči z SDH Dožice sešli ve výčepu dožické hospůdky u příležitosti Valné hromady a najednou je tu březen, čas maškarních bálů.

V letošním přestupném roce byl dožický maškarní bál naplánován na sobotu 16. března 2024. A tato akce odstartovala ve 20:00 hodin, nečekaně. Večerem nás tentokrát provázela a k poslechu a tanci hrála kapela Joker.

Musím říci, že počet masek byl výrazně nižší, než na kolik jsme v Dožicích zvyklí. Nicméně díky bohu alespoň za těch pár odvážlivců v maskách (hokejoví fanoušci, dámy oděné ve stylu “právě si jdu lehnout/právě jsem vstala”, tanečnice z dob minulých, ale také tanečnice dob současných, indiáni v doprovodu bledé tváře a nechyběl ani jednorožec v závěsu s mimozemšťanem).

Průběh zábavy netřeba nějak rozebírat - rychlé série, pomalé série, plný parket, doplňování tekutin, večeře kapely, vyhlášení masek, no vždyť to znáte. Jen v rychlosti, vyhlášení masek bylo následující:

1. místo indiáni s bledou tváří

2. místo tanečnice z dob minulých

3. místo mimozemšťan

Po vyhlášení se všechny přítomné masky společně vyfotily a překvapivě vznikla i fotka všech návštěvníků.

Večer utekl téměř nadzvukovou rychlostí, najednou tu byla poslední píseň (zaslouženě vyskandovaná pokřikem: “Ještě jednu”). No a je to, maškarní bál pro dospělé byl oficiálně ukončen. Tuto zábavu si nenechalo ujít celkem 67 návštěvníků. Jako vždy se několik odvážlivců po skončení zábavy přesunulo do výčepu a pokračovalo v příjemně načatém večeru, ostatní přítomní namířili své kroky k domovům. Co k tomu dodat? Napadá mě pouze: “Tak zase příště, na nějaké další akci na Mladosmolivecku”.

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Luděk Blovský