Obec Mladý Smolivec

Maškarní bál pro dospělé v Dožicích 26. 3. 2022

V sobotu 26. března 2022 v Dožicích se na sále místní hospůdky konal tradiční maškarní bál pro dospělé (pod taktovkou SDH Dožice).

Po dlouhé kulturní pauze jsme opět měli příležitost zapojit svou fantazii (při vymýšlení masek) a provětrat taneční botky. Úderem 20. hodiny se již na sále místní hospůdky pohybovala velká spousta návštěvníků, kterým se v očích doslova lesklo natěšení a radost. Na pódiu zaujali své pozice členové kapely Avengers (kteří nás provázeli celým večerem), vše bylo připraveno a zábava byla oficiálně zahájena. Již během prvních písní se taneční parket začal zaplňovat návštěvníky v maskách ale i bez masek.

Naskytla se nám jedinečná příležitost na jednom místě spatřit Křemílka a Vochomůrku, Rumcajse a Manku, v doprovodu neohrožených Zemědělců (nebo chcete-li farmářů), Vojáků či rodiny „Dežových“. Sálem se prohnal jako vítr Hokejista s Pukem, nesměle jej prozkoumali také Mimoni, Plameňák se Žábou či Hippies. Hlavním překvapením večera bylo okénko, které se z výdejny panáků proměnilo na hlavní lokální očkovací centrum. Místo panáků se totiž dávkovaly vakcíny – Rumirnaty, Astra zelená, Polarvax + další 100% účinné. Před požitím vakcíny jsme byli samozřejmě poučeni ohledně doporučeného dávkování, tedy například že jedna dávka má bohužel 0% účinnost, 4 – 9 dávek má 20 – 99% účinnost a že po 10. dávce se nám již všechno vyhne. A všechny tyto dávky vakcín nám byly aplikovány do skleněných pohárků odborným zdravotním dozorem.

Večer plynul snad nadzvukovou rychlostí, než jsme se nadáli, byla tu půlnoc a tedy i čas vyhlášení nejlepších masek. A ptáte se, kdo byl tedy oceněn za největší kreativitu a nápad na masku? Bez umístění se umístil Dežo s paní Dežovou, Žába s Plameňákem a Vojáci. A nyní fanfáry prosím, přichází umístění na bedně vítězů. Na 3. místě se umístili Zemědělci, pro 2. místo si z lesa Řáholce doběhli Rumcajs a Manka a zvítězili Mimoni.

Následovalo odmaskování všech zamaskovaných účastníků a pokračovalo se ve velmi příjemně načatém večeru. A jak tomu bývá, pomalé hitovky byly vystřídány rychlými peckami a zase naopak. Než jsme se nadáli, byl tu oficiální konec maškarního, poslední tóny poslední písně utichly a sálem se rozlinulo ticho. Pro některé návštěvníky to bylo signálem pro odchod k domovu, ostatní odvážlivci zůstali a užívali si dál zábavy.

Do Dožic si našlo cestu okolo 80 platících návštěvníků, což je krásné číslo. Touto cestou bych jménem celého hasičského sboru chtěla poděkovat všem přítomným, za jejich účast.

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Luděk Blovský