Obec Mladý Smolivec

Mladosmolivecká pouť 16.8.2020

Vavřinecká pouť letos vyšla až na 16. srpna a sešla se tak s poutí blatenskou

V sobotu byla zábava, v neděli motokáry a mše. Dokonce se mladosmoliveckým hasičům podařilo sehnat i pouťové atrakce. Pan Novotný z Příbrami nedokáže zajistit všechny naše poutě, což byla naše podmínka, a proto si žádost o povolení v letošním roce nedával. Radošická pouť a pouť ve Starém Smolivci se totiž nehodí do jeho diáře, protože má na tyto dny možnost být na poutích větších, kde má vidinu většího zisku.
Na zábavě, kterou měli v gesci hasiči, hrála skupina Melody Band. Dorazilo asi 150 lidiček a pár dětí. Stany se tak docela rychle zaplnily. Neodradil nás ani déšť, který spolu s bouřkou dorazil po deváté hodině. Naštěstí se pak počasí umoudřilo a parket se mohl znovu zaplnit. Motokáry v neděli po obědě přitáhly také mnoho diváků a jezdcům se nic vážnějšího nepřihodilo, takže nebylo třeba zdravotní pomoci.
Slavnostní poutní mši sloužil páter Špiřík z Nepomuka a byl překvapen velkou účastí. Naše malá kaplička se naplnila ve tři hodiny místními i přespolními občany a mše mohla začít. Páter nám nejprve připomněl historii našeho světce Vavřince a pak se ujal mše. Děvčata od Jílků krásně zpívala a vysloužila si od pana faráře pochvalu. Ostatní se rádi přidali a slavnostní mše tak získala ještě slavnostnější atmosféru. Krátce před čtvrtou jsme se rozešli k domovům a pouťování mohlo pokračovat.
Někteří se odebrali do hospody, kterou pro nás otevřeli Fialovi z Radošic. Hospoda byla otevřená i o zábavě, ale domorodci, kteří ji pravidelně o zábavách naplnili, nepřišli a tak paní hostinská strávila sobotní večer pouze se čtyřmi lidmi v hospodě. V neděli se ale polepšili a do hospody přišli všichni. Ponaučení pro příště? Možná stačí hasičům zajistit občerstvení na zábavu jen v garáži. No, ale uvidí se, jestli se najde vůbec někdo, kdo bude chtít točit…

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová