Obec Mladý Smolivec

Novoroční pochod na Metelskou horu 2014

Dne 1.1.2014 vyrazil Budislavický turistický oddíl na výšlap.

Novoroční pochody jsou už dávnou tradicí. V místní lokalitě jsou velmi populární pěší výlety na zříceninu hradu Třemšín. Lidé se na vrchol vydávají ze všech stran a využívají snad všechny dostupné cesty.
My jsme se však rozhodli pro změnu a vyrazili jsme na Metelskou horu, abychom také udělali na Nový rok něco pro zdraví a protáhli svá těla po silvestrovských oslavách.
Vyrazili jsme z Budislavic kolem dvanácté hodiny a ve Smolivci jsme nabrali další členy naší výpravy. Když cestou došlo na průběžné počítání turistů, napočítali jsme dvacet osm účastníků, a protože vyrážíme zdolat horu, přibrali jsme jednoho záchranářského psa. Cesta utíkala docela svižně, každý si šel svým tempem a zdál se být spokojen. Po celkem pohodové cestě muselo přijít odpočinutí a svačina na vrcholu, kde byl rozdělán oheň a všichni opékali různé dobroty. Za chvíli po našem příchodu dorazilo na vrchol auto OÚ Předmíř se zásobami pro jejich výpravu, která již byla na cestě. Po chvíli jsme se vydali na zpáteční cestu do Budislavic a po hlavním sestupu na silnici se potkáváme s výpravou z Předmíře, která čítá mnohem víc účastníků než ta naše. Proběhlo přání do nového roku a již nic nestálo v cestě našemu návratu domů. Někteří byli unaveni více, někteří méně, ale účel byl splněn. Všichni spokojeni.
Myslíme si, že se nám výšlap vydařil a jistě budeme organizovat další.
 

Autor článku: Jan Spour
Autor fotografií: Eva Kubová