Obec Mladý Smolivec

Okrskové hasičské cvičení 3. 6. 2023 v Radošicích

V sobotu 3. června 2023 zamířily všechny hasičské vozy našeho okrsku do Radošic, sbor dobrovolných hasičů Radošice totiž v letošním roce oslavil 130. výročí od založení sboru a při této příležitosti pořádal okrskové hasičské cvičení (na louce u potoka za domem č.p. 37, no zkrátka u “Šmolíků”).

Tento hasičský „svátek“ byl zahájen úderem 14. hodiny, a to společným nástupem všech soutěžících družstev. Pár slov k nám pronesl starosta sboru SDH Radošice, pan Marek Rous, starosta našeho okrsku, pan Lubomír Kříž, starosta obce, pan František Konvář a zástupce OSH Plzeň-jih, pan Václav Sýkora. Několik málo slov jsme slyšeli také ze strany zástupce velitele okrsku, pana Libora Kovaříka. Vše je připraveno, překážky na značkách, pravidla upřesněna, pořadí týmů rozlosováno, jde se na to!

Průběh cvičení byl klasický – nejprve štafety, poté požární útoky. Letos si své síly poměřilo 5 družstvem mužů, 3 družstva žen a 4 družstva našich nejmenších nadějí. Detailní popis klání jistě není potřeba (no co, je to každý rok stejné). Pro diváky i soutěžící byl připraven také doprovodný program – vystoupení Bělčických mažoretek, ukázka požárního sportu od SDH Jamný a SDH Spálené Poříčí a v neposlední řadě ukázka radošické historické techniky.

Celé odpoledne utíkalo tak rychle, jako voda hadicí a než jsme se nadáli, bylo celé klání ukončeno a proběhlo vyhlášení výsledků. Takže jsme opět stáli na nástupu a zástupci jednotlivých družstev si převzali své zasloužené ceny. A ptáte se, jak to tedy letos dopadlo?

V kategorii dětí se všechna družstva dětí (z Radošic, Dožic a dvě družstva z Mladého Smolivce) umístila na krásném prvním místě. V kategorii mužů a žen bylo pořadí následující:

 

Kategorie žen:

1. Mladý Smolivec
2. Radošice
3. Dožice

 

Kategorie mužů:

1. Mladý Smolivec
2. Dožice
3. Starý Smolivec
4. Budislavice
5. Radošice

 

Tak a je to, další hasičské cvičení máme za sebou. Celé odpoledne se vydařilo na výbornou, nikdo se nezranil a počasí nám maximálně přálo. A kromě cenných kovů a opálených (někdy až spálených) obličejů si jistě všichni návštěvníci i soutěžící odnášeli dobrý pocit z dobře stráveného odpoledne. 

K hasičskému cvičení neodmyslitelně patří také večerní taneční zábava, která se konala na sále radošické hospůdky (od 20:00 hodin). Večerem všechny přítomné provázela kapela Avengers, jejíž libé tóny se Radošicemi nesly až do časných ranních hodin. Na radošickou tancovačku si našlo cestu asi 80 platících návštěvníků.

HASIČINĚ ZDAR!

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Eliška Kmůchová, Miroslav Dušek, Karolína Černá