Obec Mladý Smolivec

Oslava MDŽ 11. 3. 2023

V sobotu 11. března se ve Starém Smolivci v KD konala dámská jízda aneb oslava MDŽ trochu jinak.

Když se řekne MDŽ ve Starém Smolivci, všichni ví, co tento název obnáší a dovedou si pod ním leccos představit. Datum 11. 3. 2023 byl pro mnohé z nás tajuplný. Všichni viděli pozvánku, ale netušili, co si pro nás obec připravila. Ale to přeci není žádný důvod nepřijít se pobavit, nemám pravdu?

Obvyklý start v 14:00 otevřel dveře sálu smoliveckého Kulturního domu, autobus svezl dámy z okolních vesnic a každý si našel svůj oblíbený flek.

Úvodní slovo si vzal starosta František Konvář, který přítomné ženy přivítal a popřál jim vše nejlepší k jejich svátku. Naši nejmenší, děti z MŠ si pro nás připravily písničky z pohádky Tři Bratři, konkrétně se jednalo o Červenou Karkulku a poté následoval začátek programu. Naším milým hostem byl Vladimír Hron, který nás svým zpěvem, imitací herců bavil celé odpoledne. Okolo 16:00 jsme přivítali roztleskávačky, které předvedly kousky, o kterých se nám může jenom zdát.

Pro každou z žen byla připravena pozornost v podobě růže a milá obsluha z řad mužů obecního zastupitelstva, a protože jich nemáme tolik, na pomoc přišli i partneři zastupitelek.

Letošní rok jsme měli k dispozici foto koutek, kde jsme mohli vytvářet kreace v různých přestrojeních. Občerstvení probíhalo formou rautu, pochutiny byly, jak slané, tak sladké. K pití se podávalo stáčené víno, u baru v přísálí se našlo i něco ostřejšího a u výčepu nechybělo pivo, které pro nás točila Petra Boušů.

Celé odpoledne panovala dobrá nálada, myslím, že každá budeme mít opět na co vzpomínat. Do konce večera pro nás hrál DJ z Budislavic, který celou akci uzavřel okolo 23:00 hodiny.

Jsme rádi, že opět po roce,

procvičily jsme si bránice.

Děkujeme obci a všem, co pomohli,

vždyť bez nich bychom se nepohli.

Jako každý rok to stálo za to,

příští rok, těšíme se na to.

Autor článku: Veronika Vonášková
Autor fotografií: Martina Hradecká