Obec Mladý Smolivec

Oslavy 115. výročí založení SDH v Mladém Smolivci

V sobotu 16. července 2011 od 12 hod začaly oslavy 115. výročí založení SDH v Mladém Smolivci.

Sbory okolních obcí Starého Smolivce, Radošic, Dožic, Budislavic a hosté z Oselec se po nástupu před OÚ v Mladém Smolivci vydaly slavnostním průvodem k pomníku padlých na návsi, kde smolivečtí hasiči položili věnec a poté průvod pokračoval na louku u Kuchařů, kde probíhalo samotné okrskové cvičení. Cvičení se účastnilo 6 družstev mužů, 2 družstva žen a 1 družstvo dětí.
První skončilo družstvo dětí. Na prvním místě skončily ženy z Radošic a druhé ženy z Dožic. V kategorii mužů se jednotlivá družstva umísila následovně:

  1. Budislavice
  2. Starý Smolivec
  3. Mladý Smolivec (mladí)
  4. Dožice
  5. Mladý Smolivec (staří)
  6. Radošice

V průběhu sobotního soutěžního odpoledne bylo možné shlédnout historickou hasičskou techniku sboru z Radošic a hostů z Oselec. Cvičení navštívil i pan Václav Sýkora, místostarosta OSH PJ. Jako dozor dorazilo auto z Kasejovic.
Celé cvičení doprovázelo na letošní léto celkem hezké počasí a přišlo se podívat asi 150 diváků. Bylo zajištěno chutné občerstvení v podobě chlazeného piva a pečených klobás, grilovaného masa, langošů apod. Po skončení soutěže pokračovala vedle OÚ pod širým nebem taneční zábava se skupinou MINIMAX. A jak je nám vlastní i ta dopadla nad očekávání zdařile….

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová