Obec Mladý Smolivec

Pasování předškoláků na školáky v MŠ Starý Smolivec

S blížícím se koncem školního roku jsme se v Mateřské školce U Veverky ve Starém Smolivci rozloučili s předškoláky, budoucími prvňáčky.

Děti společně s personálem MŠ krásně vyzdobili altán na zahradě školky, kde se pasování odehrálo.

Vše vypuklo ve čtvrtek 23. června v 15 hodin, kdy paní ředitelka přivítala rodiče a všechny přítomné a seznámila je s připraveným programem. Poté se před altánem vystřídala čtveřice budoucích prvňáčků spolu s rodinami, aby ostatním zazpívali nebo přednesli, co si na tento den připravili. K předškolákům se poté přidaly i ostatní děti ze školky a společně ještě zazpívali několik písniček, které se během roku ve školce naučili. Po zaslouženém potlesku přišlo na řadu očekávané pasování. Tohoto úkolu se chopil samotný pan král, který z předškoláků na školáky postupně pasoval Natálku, Olíka, Matěje a Terezku. Budoucí prvňáčci dostali od krále kufřík plný věcí, který se jim bude ve škole zajisté hodit. Dárky dostaly děti samozřejmě také ze školky. A aby to ostatním nebylo líto, rozdaly se balíčky s dobrotami všem dětem. Pan král nezapomněl ani na dospěláky ze školky a všechny obdaroval kytičkami a poděkoval jim za  práci v celém školním roce.

Nechybělo ani několik milých překvapení na závěr, největším z nich byl nádherný dort, který se všem moc líbil, a určitě si na něm děti pochutnaly. V úplném závěru se paní ředitelka se všemi rozloučila, školákům popřála, ať se jim ve škole daří a líbí stejně jako ve školce, a všem dětem popřála krásné prázdniny.

Autor článku: Alena Spourová
Autor fotografií: Alena Spourová