Obec Mladý Smolivec

Pochod z obce do obce 27.12.2020

Tradiční pochod z obce do obce

Asi nikdo z nás si před rokem nedokázal představit, že budeme muset rušit kulturní, společenské a sportovní akce, že bude platit zákaz vycházení, nebudeme si moci dojít do obchodu s oblečením či botami, budou zavřené restaurace, bazény, tělocvičny, že povinná školní docházka nebude probíhat ve škole a že budeme muset nosit venku i vevnitř roušky. Kdyby nám někdo vloni řekl, že tato situace nastane, asi bychom se mu hodně vysmáli. Bohužel, rok se sešel s rokem a tento krizový scénář opravdu platí a nám už ani některá opatření nepřijdou divná, naopak se občas divíme, že něco můžeme.
Opatření Vlády ČR dolehla i na náš tradiční pochod z obce do obce. Ten jsme chtěli uspořádat, ale tři dny předem se změnily podmínky a naše naděje zmizely. Rozhodli jsme se ale lidi nezklamat a procházku naší krajinou jim umožnit. Trasa se po léta nezměnila a tak si každý mohl trasu projít sám. Podmínkou bylo dodržení platných nařízení – dvě osoby spolu, rozestupy, roušky anebo členové jedné domácnosti ve skupince. My jsme na Vraždě rozdělali oheň a každý kolemjdoucí se mohl ohřát nebo si opéct svačinu. Účast jako u tradičního pochodu to nebyla, ale možná polovina pravidelných účastníků dorazila, protáhla svá těla, udělala něco pro zdraví a pomohla nám zachovat tradici.
Protože se jednalo o poslední akci pořádanou naší obcí, chtěla bych všem poděkovat za aktivní život v obci, za účast na kulturním, společenském i sportovním dění u nás, popřát hodně štěstí, spokojenosti a hlavně pevného zdraví do příštího roku. Chtěla bych poděkovat i všem zdravotníkům, kteří se o naše zdraví starají a mnohdy skutečně na úkor zdraví svého. Věřím, že naděje pro normální a obvyklé fungování naší společnosti se skrývá ve vakcíně proti tomuto zákeřnému viru a že se svět opět vrátí do normálních kolejí.
Krásný nový rok!

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová