Obec Mladý Smolivec

Pochod z obce do obce 27. 12. 2022

Letos se konal tradiční pochod z obce do obce bez jakýchkoli omezení či opatření pod taktovkou nového zastupitelstva.

Procházka z Budislavic, přes Mladý a Starý Smolivec, Formanskou stezkou kolem Anděla na odpočívadlo Na Vraždě, dále kolem kapličky sv. Anny přes Dožice zpět do Budislavic je dlouhodobě stanovena na 27. 12. od 12:00 hodin. Není nutné zdolat celou trasu, ale zúčastnit se, cestou se potkat se svými sousedy a přáteli a udělat něco i pro své zdraví.

V pravé poledne se z Budislavic vydala skupinka 28 osob a dva psi. V průběhu cesty se přidali další členové výpravy. U sochy Brdského anděla proběhlo focení, ale ani zde nebyl úplný počet účastníků. U odpočívadla Na Vraždě čekali další nadšenci a také zástupci obce se svařeným vínem, čajem a vánoční štolou. U rozdělaného ohně pak bylo možné upéci si něco na zub. Odtud se někteří vydali zpět ke svým domovům, a jiní dále přes Dožice zpět do Budislavic.

Počasí nám letos vcelku přálo, i když na zasněženou krajinu by byl úplně jiný pohled. Vítr nám foukal pod kabát a tak groček v batůžku nebyl vůbec od věci. A kdo vydržel a dorazil zpět až do Budislavic do Hostince u Křížů, mohl si dopřát teplou česnečku od Marušky a zúčastnit se turnaje ve Člověče nezlob se!

Na závěr bych všem popřála do nového roku všechno nejlepší, hodně zdraví, lásky a pohody a budu se těšit, že i příští rok se pochodu zúčastníme v tak hojném počtu.

Autor článku: Monika Křížová
Autor fotografií: Monika Křížová