Obec Mladý Smolivec

Pouťová zábava v Dožicích 2.10.2021

V sobotu 2. října 2021 se na sále dožické hospůdky konala pouťová zábava, pořádaná pod taktovkou SDH Dožice.

Vše vypuklo úderem 20. hodiny, kdy sál místní hospůdky již pomalu začali zaplňovat nedočkaví návštěvníci a kapela Kudrnáči (doprovázející nás celým večerem) již byla připravena na svém stanovišti – to jest na pódiu. Sálem se začaly linout tóny rychlých i pomalých, ale především známých vypalovaček a na parketu se objevili první odvážlivci.
Jelikož Dožice v letošním roce nenavštívily kolotoče ani střelnice, měli pořadatelé pro návštěvníky připravené překvapení – za každých 5 objednaných panáku obdrželi objednávající jednu růži zdarma (a to se vyplatí ). Takže ani na této zábavě nechyběly ženám ve vlastech (případně kdekoliv jinde) tradiční papírové „růže z poutě“. Série rychlých písní vystřídaly série těch pomalejších a zase naopak, dokonce si návštěvníci mohli „skočit“ i na polko-valčíkovou sérii.
Čas utíkal nadzvukovou rychlostí a než jsme se nadáli, přehoupnul se sobotní večer v nedělní ráno. Najednou tu byla poslední série, dozněly poslední tóny finální písničky a sálem se najednou prohnalo ticho. Pro řadu návštěvníků byl toto impuls k výpravě do svých domovů, pár statečných a neohrožených se ještě přesunulo do výčepu a pokračovalo v příjemně načatém večeru (tedy spíše ránu). Zábava se vydařila na jedničku, než se rozloučím, zbývá jen dodat: „Tak zase příště, na nějaké další akci na Mladosmolivecku.“.

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Luděk Blovský