Obec Mladý Smolivec

Pouťový fotbalový turnaj 2.10.2021

Již 6. ročník fotbalového turnaje byl zahájen v sobotu 2. října v 10 hodin prezencí týmů

Zhruba za půl hodiny byl zavelen nástup. Pořadatelé při nástupu 6 přihlášeným týmům osvěžili pravidla a nic nebránilo tomu, aby byl turnaj zahájen.
Každý tým si zahrál s každým a zápas trval 20 minut. Po každém zápase následovala deseti minutová pauza na oddech a občerstvení hráčů. Zápas střídal zápas a ve dvě hodiny odpoledne bylo rozhodnuto. Letos chybělo v rámci turnaje zpestření pro diváky ve formě penaltových kopů, protože po posledních odehraných zápasech bylo pořadí týmů dáno získanými body jasně. Na posledním místě, ačkoliv vstřelil 6 branek, skončil tým Domácích. Na pátém místě se umístil nováček turnaje tým FC Lesy se 4 body. Kopyta vstřelila v celém turnaji pouze dva góly, získala 6 bodů, a především díky své výborné obraně a brankáři uhrála 4. místo. Tým Blovice jednoznačně vyhrál první dva zápasy, poté jim ale zřejmě došly síly, protože hráli v početní nevýhodě a nakonec se se sedmi body umístily na 3. příčce. Pomyslné stříbro si z turnaje odvezl tým SG Smolivec, který během turnaje střídavě vyhrával a remizoval a získal tak 11 bodů. Zlatou příčku obsadil tým SK se 13 body, který kromě remízy s SG Smolivec všechny zápasy vyhrál.
Kolem půl třetí byly vyhlášeny výsledky a předány ceny, které bez rozdílu na umístění byly pro všechny stejné. Pořadatel turnaje František Konvář poté spolu s rozhodčími poděkoval hráčům za fair play a poklidný průběh celého turnaje. Poté byli ještě všichni pozváni na večerní zábavu, proběhlo společné focení a turnaj byl ukončen.

Autor článku: Alena Spourová
Autor fotografií: Luděk Blovský, Monika Juráčková, Alena Spourová