Obec Mladý Smolivec

Pouťový víkend v Dožicích 3. a 4.10.2020

V Dožicích letos proběhl netradiční pouťový víkend, a to 3. a 4. října 2020.

V sobotu 3. října 2020 se dožičtí okolo 17. hodiny sešli před místním klubem (hospůdkou), aby společně poseděli a užili si narychlo naplánovanou grilovačku, jako takovou malou náhražku za zrušenou pouťovou zábavu. Grilované maso rychle mizelo ze stolů a zapíjeno nebylo ničím jiným, než oblíbeným zlatavým mokem.  Zdálo se to jako chvilka, ale najednou tu byl večer a večerní chladné počasí nasměrovalo přítomné dovnitř do výčepu. Nicméně ani přesouvání do výčepu dožickým nesebralo dobrou náladu, ba naopak. Musím říct, že tato spontánní akce se velmi vydařila a hospůdkou se ozýval smích až do 22. hodiny. Časový harmonogram na následující den byl sestaven, nic proto nebránilo posledním návštěvníkům v návratu k domovu a dočerpání sil na zítřejší den.
V neděli 4. října 2020 se pak konal plánovaný pouťový fotbalový turnaj, na dožickém hřišti za hasičárnou. Od 12:30 probíhal zápis týmů do turnaje, kapacita byla opět stanovena na 6 týmů v sestavě 5+1 hráč. Ani pro letošek nebyla nouze o vtipná pojmenování, své síly proti sobě změřily týmy: FC Jamajka, Čečovice, Synové výčepu, Kopyta, Domácí a SK. Na třech připravených hřištích svádělo boj o hodnotné ceny každé mužstvo vždy 2x10 minut (po deseti minutách si hráči prohodili strany). A hrálo se klasicky „každý s každým“, tedy celkem 5 zápasů.
Míče létaly z jedné strany hřiště na druhou, loukou se linuly zvuky píšťalek rozhodčích a než jsme se nadáli, byl tu konec prvních zápasů. Najednou hřiště osiřela, protože následovala krátká pauza, aby hráči mohli nabrat síly a doplnit tekutiny. No a za chvíli už opět létaly míče z jedné strany hřiště na druhou a souboj mezi týmy pokračoval. V průběhu druhého zápasu došlo k zranění dvou hráčů kvůli srážce, ovšem pánové byli stateční, rychle to rozchodili a pokračovali v turnaji. Než bys řekl „švec“, byl tu poslední kop do míče a posledních vteřiny posledních zápasů. Skóre týmů SK a Domácích bylo vyrovnané, proto se přistoupilo k rozhodujícím penaltovým kopům, které se lépe podařily týmu SK (konkrétně vyhráli 2:1 na body).
Takže máme hotovo, je přibližné půl páté, skóre je sečteno, hurá na vyhlašování. Celkové pořadí bylo následující:

  1. Čečovice
  2. FC Jamajka
  3. Synové výčepu
  4. SK
  5. Domácí
  6. Kopyta

Proběhlo předávání diplomů, focení a odnos ceny (jelikož každý z týmů si vybojoval sud piva, bylo mnohdy odnášení výhry vtipným zpestřením pro diváky ). Je dobojováno, ceny jsou již bezpečně naložené v autech a turnaj je tedy prohlášen za úspěšně ukončený.
Během obou víkendových dnů nám počasí opravdu přálo, sluníčko nás provázelo oběma dny. Snad se za rok zase ve zdraví sejdeme na pouti v Dožicích.

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Luděk Blovský