Obec Mladý Smolivec

Pouťový víkend v Dožicích 30.9.2023 a 1. 10. 2023

Poslední zářijový víkend se v Dožicích nesl v pouťovém duchu – máme totiž za sebou poslední pouť této sezóny. V sobotu 30. 9. 2023 proběhla tradiční pouťová zábava a v neděli 1. 10. 2023 se konal pouťový fotbálek.

Pouťová taneční zábava

Nejprve si pojďme přiblížit tu zábavu. Vše vypuklo ve 20:00 hodin na sále místní dožické hospůdky. Při vstupu do sálu všechny přítomné přivítaly známé písně v podání kapely Avengers. Série byla zpravidla zahájena pomalými songy a postupně se kapela během série prozpívala až k rychlým „vypalovačkám“. Taneční parket se zaplnil o něco déle, jen co je pravda, ale o to s větší vervou poté tanečníci „vrtěli“ boky. Série songů se střídaly tak rychle, jako návštěvníci místního panákového okénka. Zkrátka klasika.

Co Vám budu povídat, čas letěl jako splašený a než jsme se nadáli, byla tu půlnoc, takže by se dalo říct, že jsme se plynule protancovali až do nedělního rána. Po druhé hodině ranní kapela zahrála dvě poslední písně jako přídavek a zábava byla oficiálně ukončena. Pro některé účastníky to znamenalo přesun do svých postelí, ti zbylí (odvážlivci) pokračovali ve veselí ve výčepu až do pozdějších ranních hodin. Dožickou pouťovou zábavu si nenechalo ujít celkem 97 platících účastníků, což je krásné číslo.

Pouťový fotbálek

A nyní se pozvolna přesuneme do nedělního dopoledne – na dožické hřiště, kde se konal tradiční pouťový fotbálek. Zahájení akce bylo naplánováno na 11:00 hodin. Při oficiálním nástupu se na hřišti objevily celkem 4 týmy složené z fotbalistů a fotbalových nadšenců (tedy o 2 týmy méně, než obvykle). Hrálo se opět na dvou hřištích paralelně vedle sebe, takže proběhla celkem 3 kola zápasů, mezi koly dostali hráči vždy pár minut na oddych a hrálo se dál.

Vše tedy šlapalo jako po másle a než bys řekl „pouťový fotbal“, zazněl poslední hvizd píšťalky a utkání byla oficiálně ukončena. O druhém až čtvrtém místě nakonec rozhodly výsledky vzájemných zápasů. Proběhlo tedy vyhlášení vítězů a pořadí bylo následující:

1. Nepál
2. Kopyta (3 body)
3. Starý Smolivec (3 body)
4. Domácí (3 body)

Během celého nedělního klání se nikdo nezranil (díky bohu) a dokonce nás doprovázelo nádherné až skoro letní počasí. Co víc si přát? Pořadatelé mysleli také na děti a bylo pro ně připraveno bohaté vyžití – originální střelnice, skákací hrad, malování na obličej a chytání rybiček. No, co by to bylo za pouť bez nějaké té atrakce a zábavy.

Autor článku: Karolína Černá
Autor fotografií: Luděk Blovský