Obec Mladý Smolivec

Prakyáda Lukáše Zajíce a konec prázdnin v Dožicích - 29.8.2020

Osmý ročník prakyády v Dožicích se letos netradičně konal poslední srpnovou sobotu.

Organizátoři se rozhodli pro sloučení prakyády s oslavou konce prázdnin především kvůli tomu, že většina dětí byla v původním termínu prakyády na letním táboře. A podle účasti lze toto rozhodnutí považovat za zdařilé, celkem se zúčastnilo 24 střelců.
Střílet se před dožickou hospodou začalo úderem půl desáté. Před novými vraty směrem do zahrady bylo postaveno 6 terčů – dvě plechovky, dvě plastové lahve, jeden kanystr a chybět samozřejmě nesměl už léty ostřílený zajíc. Matky létaly vzduchem, terče byly nesčetněkrát zasaženy a po osmém kole se mohlo přejít k vyhlášení výsledků a předání cen. V kategorii dětí zvítězil s 58 body Matěj Štěpánek, mezi ženami vyhrála Monča Marková s 28 body a mezi muži si první místo vystřílel Václav Klain s 41 body. Věcné ceny, které na akci věnovala Obec Mladý Smolivec a společnost LEIFHEIT CZ a. s., však čekaly na každého a tak nikdo neodešel domů s prázdnou.
Po prakyádě bylo plánováno hasičské odpoledne pro děti, to bylo však kvůli špatnému počasí zrušeno. Děti ale nepřišly zkrátka, na sále si totiž mohly zahrát stolní tenis. Dospělí si mezitím začali pochutnávat na domácím masu z udírny, která během celého dne voněla před hostincem. Nálada tak byla i přes deštivé počasí výborná a vše vyvrcholilo v 18 hodin, kdy byla slavnostně přestřižena páska nově zrekonstruovaného hostince. Po poděkování paní starostce a všem dobrovolníkům, kteří se na opravě místního klubu podíleli, si všichni přítomní připili na to, aby klub všem dlouho sloužil a aby se v něm nadále scházeli lidé v dobré náladě.

Celkové pořadí střelců:

Děti

 1. Matěj Štěpánek (58 b.)
 2. Sam Slebodník (28 b.)
 3. Honza Arnolt (20 b.)
 4. Lukáš Kovařík (19 b.)
 5. Honza Marek (18 b.)
 6. Lucka Kovaříková (18 b.)
 7. Jirka Arnolt (14 b.)
 8. Filip Čech (12 b.)
 9. Filip Marek (9 b.)

Ženy

 1. Monča Marková (28 b.)
 2. Pája Kovaříková (27 b.)
 3. Ája Kovaříková (25 b.)
 4. Lucka Štěpánková (19 b.)
 5. Katka Štěpánková (19 b.)
 6. Renča Slebodníková (16 b.)

Muži

 1. Václav Klain (41 b.)
 2. Jiří Pužej (39 b.)
 3. Honza Marek (38 b.)
 4. Libor Kovařík (29 b.)
 5. Milan Štěpánek (29 b.)
 6. Luděk Blovský (26 b.)
 7. Josef Vesecký (25 b.)
 8. Václav Krejčí (23 b.)
 9. Miki Slebodník (10 b.)

Autor článku: Alena Kovaříková
Autor fotografií: Luděk Blovský, Pavla Kovaříková