Obec Mladý Smolivec

Prázdniny začaly 6.7.2019

Všem školákům začaly prázdniny a my jsme pro ně připravili dětský den.

Na sobotu 6.7.2019 jsme společně s hasiči a sportovci pro děti připravili odpoledne plné soutěžních disciplín a také výlet do pohádky.
Děti skákaly v pytlích, běhaly na čas a absolvovaly jízdu zručnosti na kole. Přes úmorné vedro dorazilo asi šedesát dětí, samozřejmě s doprovodem. Po sportovních disciplínách vyrazily děti do lesa, do Smoliveckého království. Tam na ně čekala princezna se služebnými, dva rádcové, šaškové a nechyběl ani pan král se svým pážetem. I v pohádce na děti čekaly úkoly, které musely plnit. Skládaly kapesníky, puzzle, házely na šaška míčkem a hledaly královský majestát. Na každém stanovišti si vysloužily odměnu a razítko do kartičky, kterou obdržely na startu.
Po výletě z lesa se trochu ochladily nanukem, kdo chtěl, mohl si dát klobásu či točenou limču. A pak došlo na vyhlašování sportovních disciplín. Všechny děti dostaly balíček s překvapením a každé ještě dostalo medaili za účast. A protože horko bylo veliké, hasiči připravili cisternu a děti pěkně pokropili. To je asi to nejlepší, na co se děti těší. Rodiče už méně, ale co by pro své ratolesti neudělali ????. Během celého odpoledne si mohly děti zařádit v nafukovacím hradu či na trampolíně, což také plně využívaly.
Děkujeme všem sponzorům a pořadatelům, bez kterých by to nešlo a všem za účast, bez které by to nemělo smysl…

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová, Markéta Kubová a Jirka Krejčík