Obec Mladý Smolivec

Premiéra filmu "88 Touha po svobodě i za cenu života"

Premiéra filmu "88 Touha po svobodě i za cenu života" se uskutečnila 11. 12. 2021 v Budislavicích.

Zastavte se na chvilku v dnešní uspěchané době, pohodlně se posaďte, zavřete oči a představte si, že jste v nejlepším promítacím sále společnosti "CINE-něco" ve francouzském letovisku Cannes. Sedíte v příjemném sametovém křesle, u vchodu jste minuli stůl prohýbající se pod občerstvením, před plátnem, jen kvůli vám, stojí filmové hvězdy, aby vám uvedly své nejnovější dílo, vedle nich i tvůrci filmu. Zájemců o premiéru je tolik, že ani na všechny, kterým se podařilo dostat do sálu, se nedostalo místo k sezení, a i luxusní bar před promítacím sálem byl plný. Pokud se vám vše, co je zde napsáno, podařilo si představit, pak máte přesnou představu toho, jak to dne 11. 12. 2021 v 18 hodin vypadalo v Budislavicích, v sále hostince U Křížů, na premiéře nového filmu tvůrců filmové série "Koumáci", s názvem "88 CESTA ZA SVOBODOU I ZA CENU ŽIVOTA“.

Tvůrci a herci tohoto filmu, Vít Polák, Magdaléna Křížová, Vojtěch Polák, Jan Spour nejmladší, Tereza Šroubková, Jaroslav Spour, vojáci z Muzea železné opony z Rozvadova, své vrstevníky uvedli a nás s "dřívějším datem výroby" vrátili velice hezkým způsobem do doby, kdy bylo vše jinak. Použitá forma, kdy děj se odehrává ve snu jednoho z hlavních hrdinů, poté, co při distanční výuce dostane za úkol zpracovat téma, pro něj - z „hluboké minulosti“, svědčí o tom, že tvůrci přemýšlí a daří se jim to.

O samotném filmu nebudeme psát, protože bychom vás připravili o zážitek z jeho zhlédnutí, a film za zhlédnutí opravdu stojí. Celý film bude umístěn ke zhlédnutí na Youtube od 15. prosince, od 20 hodin. Chtěli bychom jen poděkovat všem okolo mladých tvůrců, kteří jim pomáhají a vytváří jim pro práci podmínky. Hlavně panu Janu Spourovi ml. a Marii Křížové.

Já sám jsem jedním z těch s "dřívějším datem výroby" a mnohdy jen nechápavě kroutím hlavou, jak „dnešní mládež“ žije svůj život s telefonem v ruce. V případě těchto „mladých“ bych snad poprvé řekl, že telefon v ruce je jim jen ku prospěchu.

Autor článku: Iva a Vláďa Nových
Autor fotografií: Spourová Zdena