Obec Mladý Smolivec

Prodejna v Dožicích je otevřena a v Budislavicích funguje nákup do tašek

Maloobchodní prodej s potravinami v Dožicích byl po letech znovu obnoven. Dotazníkové šetření z loňského podzimu v Dožicích iniciovalo rozhodnutí otevřít v obci znovu prodejnu.

V obci prodejna bývala dlouhá léta, po revoluci nastala situace, že v obci byly prodejny dokonce dvě. Jejich konkurenční boj však prodejnu COOPu zavřel. Netrvalo dlouho a z důvodu nízkého zájmu zákazníků byla i soukromá prodejna u Červenků uzavřena. Pak nastala doba bez prodejny a my jsme sháněli náhradu. Dokázali jsme přemluvit pana Veselého, aby do Dožic zavážel nákupy do tašek. Bohužel i tady se nadšení pro zavedenou službu utlumilo a k autíčku chodil nakupovat mnohdy jeden zákazník. A tak jsme se rozhodli hledat nové řešení. Na nápad s novou prodejnou nás přivedl prodejce Mireček (Thi Nhung Vu), dnes bytem z Radošic, který provozuje prodejnu v Radošicích a Předmíři.

V bývalé škole čp. 46 v Dožicích jsme pro prodejnu vyčlenili jednu místnost, vymalovali jí, udělali jsme drobné úpravy a prodej mohl začít. Od 14. 1. 2022 funguje zatím zkušební provoz a od 1. 2. 2022 by měla prodejna začít s provozem ostrým. Jak ale prodejna obstojí v konkurenci marketů a velkých řetězců ukáže až čas. My budeme doufat, že občané o tuto službu budou mít zájem a prodejna nebude muset být zavřena.

Od ledna letošního roku jsme zajistili pro občany Budislavic službu prodej do tašek. Až překvapivé množství občanů z naší nejmenší obce má o tuto službu zájem a je určitě důležité poděkovat místostarostovi Janu Spourovi, který se o to zasadil. Samozřejmě je nutné poděkovat i prodejci Mirečkovi, který tuto službu zajišťuje.

Závěrem bych chtěla poděkovat i prodejci Františku Veselému, který službu nákup do tašek v Dožicích zajišťoval skoro deset let. I když zájem o službu v posledních letech spíše klesal, nebyl to on, kdo službu ukončil. Dohodli jsme se vzájemně poté, co jsme dokázali znovuotevřít kamennou prodejnu. Patří mu za jeho práci velké díky!

Věřím, že prodejna bude v obci provozována dlouhodobě a že občané budou službu využívat. Mirečkovi přeji hodně spokojených zákazníkům v Dožicích, Budislavicích i v Radošicích a občanům, kteří odsuzují prodej právě od prodejců vietnamské národnosti, bych chtěla vzkázat, že není nic jednoduššího, než si zajistit živnostenské oprávnění a podat si žádost o provozování prodeje na náš úřad. Rádi jim prodejny přenecháme do nájmu.

OTEVÍRACÍ DOBA PRODEJNY V DOŽICÍCH

PONDĚLÍ 8:30 - 11:30 12:30 – 14:30
ÚTERÝ ZAVŘENO ZAVŘENO
STŘEDA 8:30 - 11:30 12:30 – 14:30
ČTVRTEK ZAVŘENO ZAVŘENO
PÁTEK 8:30 - 11:30 12:30 – 14:30
SOBOTA ZAVŘENO ZAVŘENO
NEDĚLE ZAVŘENO ZAVŘENO


 

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: Eva Kubová