Obec Mladý Smolivec

Rybí slavnosti v Budislavicích 2023

Rok se s rokem sešel a organizátoři akcí v Budislavicích se museli začít opět zabývat přípravou letos již pátého ročníku Rybích slavností.

Musím podotknout, že z každého ročníku se pořadatelé snaží poučit a zakomponovat do akce poznatky z ročníku proběhlého, aby se v Budislavicích návštěvníci cítili dobře a služby jim poskytované se rovněž zkvalitňovaly. Letošní Rybí slavnosti podpořila rovněž Obec Mladý Smolivec zapůjčením materiálu pro technické zázemí, tak jako v minulých létech a novinkou bylo zapůjčení toalet, které byly pro přítomné nachystány na návsi, aby se navýšila kapacita. Tímto Obci Mladý Smolivec děkujeme za podporu a věříme, že naši akci podpoří i v létech následujících. Další novinkou bylo postavení více stanů, i když již ve vzdálenějším okolí., ale nakonec si návštěvníci poradili sami a připravené stoly a lavice si přesouvali dle své potřeby. Každopádně sobotní ráno bylo pro pořadatele startovní čárou pro celodenní (i celonoční) maratón. Ráno měl každý svůj úkol, kluci stavěli stany, holky připravovaly dobroty, chystaly květinovou výzdobu a probíhala příprava prodejních stánků. Pochutiny byly vyrobené od pátku a na jídelníčku letošních slavností bylo devět rybích pochoutek, které doplnily grilované hermelíny a klobásky přímo z udírny, takže nabídka velmi bohatá. Návštěvníci začali do připraveného areálu proudit již kolem 15 hodiny, i když začátek akce byl až v 17 hodin, kdy začala vyhrávat Malá muzika Nauše Pepíka, která akci provázela až do 23 hodin. Každý kdo se usadil ke stolu, ihned dostal na stůl tácek se sladkostmi, které připravila místní děvčata. Ihned po otevření všech výdejních okýnek si začali zákazníci nakupovat již zmiňované pochutiny, a protože i zde došlo k jistým inovacím, tak fronta rychle mizela. Kolem 17 hodiny došlo k vyhlášení odpoledních rybářských závodů, které probíhali na místním rybníčku a děti byly odměněny. Vítězem se stal Jakub Valenta. Čas velice rychle plynul, návštěvníci se bavili, tančili, ochutnávali a najednou zde byl večer a kapelou vyhlášená poslední série. Zúčastnění se začali rozcházet do svých domovů a pátý ročník rybích slavností byl ten tam. Nedělní dopoledne bylo ve znamení úklidu a kolem poledne to v Budislavicích vypadalo, jako by se zde vůbec nic nedělo.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem zúčastněným návštěvníkům. Doufám, že se jim u nás líbilo a i jim chutnalo. Zvlášť bych chtěl poděkovat všem místním nadšencům, kteří se do příprav, organizace a úklidu zapojili, protože bez nich by to nešlo. Návštěvníky bych chtěl pozvat na pouťový víkend, který bude probíhat první víkend v září a i zde bude jistě dobrá zábava s přáteli při dobré muzice a při něčem dobrém k jídlu i k pití. Na proběhlé akci je vidět, že Budislavice žijí, a to je to nejdůležitější. Takže zase někdy u nás v Budislavicích.

 

Autor článku: Jan Spour