Obec Mladý Smolivec

Sekáč z Radošic přivezl domů stříbro.

Jeden z nejlepších sekáčů v ČR je bezesporu František Šmolík z Radošic. Tentokrát přivezl ze soutěže stříbro.

31.5.2009
František Šmolík, místostarosta obce a hlavne obcan Radošic se jako každý rok i letos zúcastnil souteže – Kosecké písne 2009 v Buchlovicích. František reprezentoval naši obec opet na výbornou, umístil se na 2. míste, za což mu patrí blahoprání a velký dík.
Letošní pocasí príliš Koseckým neprálo, nicméne písne, které vzlétly k nebesum, z hrdel 350 ti krojovaných úcastníku a 700 diváku, držely déšt v oblacích a rozpršelo se až po vyhlášení vítezu. Ozdobou byli slovenští kosci – nazvali naši soutež „krasokosení nebo sútaž v estetike kosenia“. Oni porádají majstrovstvá Slovenska v kosení – kosecku ligu a secou na rychlost a velikost plochy. Moc se jim u nás líbilo a obdivovali pohodu a zpevnost našich sboru a muzik. Krojované skupiny prijely ze triceti obcí a koscu bylo letos také požehnane.
V souteži postoupili do finále: muži - Novák Milan Petruvka, Šmolík František Plzen, Krivacka František Hruštín — Slovensko, Hlavácek Vlastimil Suchov. Písek Ludvík Zlín – vítez Ženy — Mickalová Františka Buchlovice, Hnatovicová Lea Žilina - Slovensko, Rašticová Lenka Buchlovice, Úrednícková Evženie Velehrad. Vítková Hana Veselí nad Moravou - vítezka. Zvítezili, ale všichni zúcastnení nad neprízní pocasí, nad leností a zamraceností a verím, že príští kosecké budou zase tak rozezpívané a lidsky pohodové.
Eva KUBOVÁ, starostka Obce Mladý Smolivec

Autor článku: Eva Kubová
Autor fotografií: František Šmolík