Obec Mladý Smolivec

Senior Foto 2023 zná své vítěze

Soutěž „Senior Foto 2023“ vyhlásila Krajská rada seniorů Jihočeského kraje ve spolupráci s Jihočeskou centrálou cestovního ruchu 1. března 2023.

V pondělí 2. října 2023 byli v Jihočeské vědecké knihovně v Lidické ulici vyhlášeni vítězové 7. ročníku fotografické soutěže Senior Foto 2023, do které se zapojilo 41 soutěžících ze všech krajů ČR, kteří obeslali soutěž 332 snímky. Ty nejlepší vybírala porota vedená známým českobudějovickým fotografem a vydavatelem Milanem Binderem.

Mezi oceněnými snímky byla i fotografie Zdeňka Hřebejka z Mladého Smolivce. Ten se umístil na pěkném 3. místě s fotografií Výlov 2021 v obci Mladý Smolivec. Za toto umístění obdržel diplom a upomínkové předměty, které do soutěže věnovali letošní sponzoři. Jeho fotografie byla vybrána i do nástěnného kalendáře pro rok 2024.

Nejlepší snímky byly vystaveny v prostorách Jihočeské vědecké knihovny, kde se 2. října 2023 konala vernisáž. Fotografie zde budou k vidění do konce října. Potom se výstava nejzdařilejších snímků přesune do prostor Galerie Českobudějovického Domu umění.

Ceny za nejzdařilejší fotografie předávala náměstkyně hejtmana Jihočeského kraje doc. Dr. Ing. Lucie Kozlová, Ph.D. a primátorka statutárního města České Budějovice doc. Dr. Ing. Dagmar Škodová Parmová a fotograf Milan Binder.

Akci bylo možno uspořádat díky sponzorům, z nichž mnozí soutěž Senior Foto podporují trvale (Jihočeský kraj, statutární město České Budějovice, Jihočeská vědecká knihovna, Rada seniorů ČR, ale v letošním roce se přidali i noví podporovatelé: Foto Škoda, Penta Tamron, Sony, Sun Drive. Všem patří velký dík pořadatelů.

Autor článku: Hřebejk Zdeněk