Obec Mladý Smolivec

Setkání seniorů 15. 6. 2024

V sobotu 15. června pořádala Obec Mladý Smolivec jednu ze svých dalších tradičních akcí „Setkání seniorů“.

Letošní setkání započalo v kostele sv. Michaela Archanděla v Dožicích koncertem sopranistky a operní pěvkyně Michelle Katrak s doprovodem. Toto asi hodinové vystoupení bylo určeno nejen pro seniory, ale i širokou veřejnost. Mohli jsme se zaposlouchat do několika úryvků z opery Rusalka a jiných modernějších árií. Dožický kostel byl v některých pasážích malý pro tak zvučný hlas. Michelle nám předvedla opravdu úžasný výkon.

     Po ukončení koncertu se senioři přemístili do dožické hospůdky. Tady už byli netrpělivě očekáváni našimi nejmenšími z mateřské školky ze Starého Smolivce. Ti si pro seniory se svými učitelkami připravili kouzelné vystoupení o zvířátkách.  Po zbytek odpoledne k tanci a poslechu hrála hudební skupina Heligonky Aleše Rusňáka. Hrála opravdu skvěle. Původně plánované ukončení v 19 hodin neklaplo. Všichni se výborně bavili. Z tohoto důvodu se akce protáhla až do 21 hodiny.

     Musím poděkovat řidičům za svoz seniorů, za výbornou obsluhu a večeři členům SDH Dožice a všem, kdo se podíleli na organizaci této povedené akce. A hlavně vám seniorům, za vaši účast. Budeme se na vás těšit i příští rok.

Autor článku: Pavlína Hošková
Autor fotografií: František Konvář